21.12.2022 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV vydalo mimoriadne povolenie na lov raticovej zveri v čase ochrany

      Bratislava 21. decembra (TASR) – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v súvislosti s hľadaním efektívneho riešenia znižovania stavov raticovej zveri s cieľom predísť neúmerným škodám spôsobeným zverou na lesných porastoch a poľnohospodárskych kultúrach vydalo mimoriadne povolenie na lov niektorých druhov zveri v čase ochrany. Zároveň v rámci svojej kompetencie povoľuje výnimky z niektorých zakázaných a nesprávnych spôsobov lovu.


      Ako ďalej informoval odbor komunikácie MPRV, z údajov poľovníckej štatistiky, ako aj z Koncepcie rozvoja poľovníctva v SR –  Národného programu poľovníctva a zachovania genofondu voľne žijúcej zveri vyplýva, že stavy jelenej, muflónej a danielej zveri vo viacerých oblastiach Slovenka dlhodobo prekračujú normované kmeňové stavy. To spôsobuje škody v poľnohospodárstve, dochádza tiež k poškodzovaniu lesných porastov a chránených biotopov a rastlín.
      MPRV dodalo, že mimoriadne povolenie, ktoré by malo pomôcť k dosiahnutiu normovaných kmeňových stavov raticovej zveri a tým k znižovaniu škôd, nie je pre užívateľa poľovného revíru povinnosťou, ale možnosťou. V prípade lovu na nepoľovnej ploche je naďalej potrebné mimoriadne povolenie vydané okresným úradom podľa zákona o poľovníctve.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down