17.06.2024 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV: Vyjadrenia A. Hlinu o ťažbe dreva na Horehroní sú nepravdivé a zavádzajúce

        Bratislava 17. júna (TASR) - Výroky opozičného poslanca Alojza Hlinu (SaS) o údajných pochybnostiach týkajúcich sa obstarávania ťažby kalamitného dreva na Horehroní sú nepravdivé a zavádzajúce. V reakcii na jeho vyjadrenia to uviedlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.


        "Minister (Richard Takáč) poskytne všetky podrobné informácie Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie," avizoval v reakcii riaditeľ odboru komunikácie agrorezortu Pavel Machava.
        Ako v stredu vyhlásil Hlina, štátne Lesy SR zadali ťažbu kalamitného dreva na Horehroní priamym rokovaním trom firmám, a to za relatívne vysokú sumu okolo 11,5 milióna eur. "Celé to zadanie prebiehalo takým spôsobom, že boli určené tri celky a v tých troch celkoch medzi sebou dávali ponuku tie isté firmy. Je zrejmé, že sa podelili, lebo každá jedna z tých troch firiem vyhrala jeden celok," priblížil poslanec. Má preto podozrenie z ich možného kartelu alebo tichej dohody. Druhá pochybnosť podľa neho vzniká ohľadom ceny, ktorá je na slovenské pomery vysoká a nespravodlivá.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down