30.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Múky aj obilia je u nás dostatok

      Bratislava 30. marca (TASR) - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR na základe hĺbkovej analýzy skladových zásob ubezpečuje domácich spotrebiteľov, ako aj všetky domácnosti, že pšenice a múky je v SR dostatok. Informovalo o tom odbor komunikácie MPRV v súvislosti so šírením poplašných správ o nedostatku obilia ako základnej potraviny.


      MPRV zdôraznilo, že len potravinárskych obilnín vo verejných a komerčných skladoch má Slovensko aktuálne viac ako dvojnásobok reálnej potreby slovenských mlynov do novej úrody.
      Agrorezort vyzýva mlynárov, aby neotáľali s kontrahovaním potrebných objemov pre svoje výrobné kapacity a nepremárnili čas čakaním na výhodnejšie podmienky.
      "Chápem, že výkyv v komoditných cenách môže pre mlyny predstavovať isté riziko. Ak vyvstane u mlynárov relevantná požiadavka na finančné nástroje na preklenutie tohto obdobia, ministerstvo ako sprostredkovateľ podá pomocnú ruku," povedal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan.
      "Tragédia na Ukrajine je niečo, s čím nikto z nás nepočítal. Na druhej strane nedovolím, aby sa ľudská tragédia zneužívala na špekulácie alebo na nemiestny politický súboj, ktorého rukojemníkom má byť slovenský občan, teda spotrebiteľ,“ dodal Vlčan.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down