22.04.2022 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mzuri predstaví novú generáciu sejačiek

Už viac ako desať rokov je systém spoločnosti Mzuri obľúbený u farmárov, ktorí chcú obmedziť obrábanie pôdy a investovať do spoľahlivého „jednoprejazdového“ systému. V tom čase si tento koncept zachoval svoj priamočiary a dobre premyslený dizajn, ktorý od svojho vzniku neustále poskytoval spoľahlivé výnosy, rýchle, rovnomerné vzchádzanie a znižovanie vstupných nákladov pre pestovateľov.

Britský výrobca uvedie začiatkom budúceho mesiaca na trh ďalší sejací stroj, ktorý zaujme miesto popri stáliciach sortimentu – Mzuri IPASS. Mzuri IPASS, postavený na rovnakých základných princípoch ako existujúce stroje, no bol vyvinutý tak, aby pestovateľom ponúkal ešte vyšší výkon a efektívny výsev s nízkym narušením pôdy.

Nový model bude vystavený na stánku britského výrobcu na výstave LAMMA, ktorá sa bude konať 4. a 5. mája v britskom Birminghame.

Pretlakový zásobník pre efektívne dodávanie osiva a hnojiva

IPASS sa môže pochváliť 5 000 - litrovým zásobníkom na osivo, ktorý zabezpečuje presné dávkovanie a dopravu vysokých dávok osiva a hnojiva pri vyšších rýchlostiach. Veľkokapacitná nádrž je vybavená štyrmi elektrickými dávkovacími jednotkami s variabilnou rýchlosťou pre efektívnu distribúciu po celej šírke stroja. Dve jednotky ovládajú hnojivo a dve regulujú prítok osiva, čo dáva obsluhe stroja možnosť vypnúť polovicu pracovného záberu.

Dávkovací systém IPASS môže pracovať so všetkými bežnými typmi hnojív a osív, ktoré sú typické pre väčšinu prevádzok na ornej pôde, vrátane malých osív a trávových semien až po veľké kukuričné osivo a fazuľu.

Zostava coultrov s nízkym narušením

Jedinečná konfigurácia coultrov prináša do nového radu Mzuri IPASS unikátne možnosti sejby do celého radu typov povrchov vrátane krycích plodín, strniska, trávnych porastov a dokonca aj obrobenej pôdy. Vedúci disk prerezáva povrchové zvyšky a krája pôdny povrch, aby sa znížilo narušenie nasledujúcimi radličkami. Primárna nožová výsevná pätka vyčistí odpad z ornice a umiestni pás hnojiva do zóny výsevu. Sekundárna výsevná pätka nadväzuje na unikátny systém guľového kĺbu, ktorý umožňuje pätke samej sa riadiť za dráhou pásu hnojiva.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down