29.09.2014 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Agrofilm prihlásili tvorcovia z 25 krajín sveta 120 filmov

Jubilejný 30. ročník Medzinárodného filmového festivalu (MFF) Agrofilm 2014 sa dnes začal v Nitre. Je venovaný poľnohospodárstvu, potravinárstvu, výžive obyvateľstva, problematike vidieka a životu jeho obyvateľstva, ochrane prírodných zdrojov a zvyšovaniu kvality života ľudí. Tvorcovia z 25 krajín celého sveta prihlásili na festival 120 filmov. Do hlavnej súťaže sa z nich dostalo 39 dokumentov.

NITRA. Dôležitým kritériom výberu filmov bola aj tematická blízkosť s agrosektorom, aby sa zachovala jedinečnosť festivalu. Medzinárodná porota v zastúpení filmárov a odborných výskumných pracovníkov z Nemecka, Maďarska, Česka a zo Slovenska zhodnotila súťažné filmy ako vysoko profesionálne a odborne mimoriadne prínosné. Festival potrvá do piatka 3. októbra.

Jeho organizátorom je Výskumný ústav živočíšnej výroby Nitra, ktorý je súčasťou Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra. Rovnako ako vlani aj v tomto roku budú môcť festivalové filmy sledovať študenti obidvoch nitrianskych univerzít a návštevníci obchodného centra Mlyny, kde sa uskutoční nielen premietanie filmov, ale aj ďalšie festivalové podujatia.

V tomto roku sa do MFF zapojila aj Technická univerzita vo Zvolene, kde sa diváci môžu tešiť na zaujímavé dokumenty.

Súčasťou festivalu sú interaktívne podujatia - prednášky, diskusie a ochutnávky slovenských potravín. Pre chovateľov mliekových kráv pripravili organizátori multimediálne diskusné fórum, v rámci ktorého sa hrdinovia dokumentov objavia naživo na pódiu a budú čeliť otázkam publika.

Do tohto ročníka festivalu sa aktívne zapojilo aj Centrum vedecko-technických informácií SR a Klub poľnohospodárskych odborníkov pri Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

Pracovná skupina Európskej komisie EIP-AGRI zaradila jubilejný 30. ročník Agrofilmu do kalendára významných európskych podujatí zameraných na oblasť inovácií v poľnohospodárstve.

EIP-AGRI je Európske inovačné partnerstvo v poľnohospodárstve a je zamerané na presadzovanie inovačných myšlienok a riešení do praxe. Pracuje v rámci Generálneho riaditeľstva pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka. Festival zahrnula do svojej informačnej databázy aj Európska komisia.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down