Na CDP ukázali inovatívne technológie i stálice

Spoločnosť Land Technologies s.r.o. pôsobiaca na našom trhu už od roku 1995 sa snaží slovenským poľnohospodárom prinášať vždy nové a inovatívne technológie, ktoré by im uľahčili pracovné činnosti a zvýšili ich efektivitu. S podobným mottom sa firma zúčastnila aj poľnohospodárskej výstavy Celoslovenské dni poľa 2022, kde sme mali možnosť sa zhovárať s jej produktovým manažérom, Ing. Jiřím Heczkom, PhD., ktorý predstavil firemnú expozíciu.

Vzhľadom k tomu, že odborný seminár na Celoslovenských dňoch poľa bol venovaný pásovej technológii obrábania pôdy, firma priniesla návštevníkom podujatia ukázať stroje do strip-till technológie. „Na spoločnom predvádzaní techniky mali možnosť návštevníci výstavy vidieť sejací stroj SUMO DTS 6, z ktorého máme na Slovensku predaných už niekoľko kusov, a darí sa im stále viac. Zaujímavosťou stroja je napríklad samostatné zavesenie jednotlivých sekcií na paralelogramoch, vďaka čomu dokáže sejačka perfektne kopírovať nerovnosti terénu. Každá jedna sekcia sa nastavuje zvlášť, sejačka má možnosť prihnojovania, výsevu medziplodín aj rôznych veľkostí semien, možnosť variabilného dávkovania osiva a hnojiva a tak je vhodná aj do systémov presného poľnohospodárstva. Okrem toho na nej dokážeme vypnúť polovičku záberu a je kompletne ISOBUS kompatibilná.“ Spoločnosť Land Technologies vystavila okrem strip-till sejačky aj sejačku DD na tzv. no-till sejbu, z ktorej prvý kus je umiestnený u zákazníka, sa venuje predovšetkým službám. Podľa slov produktového manažéra spoločnosti Land Technologies táto konkrétna sejačka zasiala minulý rok zhruba 1 000 ha, a na tento rok má zazmluvnených už ďalších 1 500 ha na čom je vidieť, že slovenskí poľnohospodári záujem o takúto technológiu rozhodne majú.  V expozícii sme mali možnosť z portfólia anglického výrobcu vidieť aj kyprič TRIO, určený na spracovanie celého pôdneho profilu v jednom prejazde, ktorý môže byť vhodnou a nákladovo efektívnejšou náhradou pluhu.

Veľký záujem bol tradične o postrekovače

Návštevníci mohli už tradične v expozícii spoločnosti vidieť vlajkovú loď firmy z Lužianok, ktorou je bez pochýb samohybný postrekovač Agrifac Condor Endurance. Postrekovač je vybavený nádržou s objemom 8 000 l, nastaviteľným rozchodom kolies a 36 m pracovným záberom. Ten vhodne dopĺňal Agrifac Condor V, ktorý disponuje výškovo nastaviteľným podvozkom do 2,0 m a do šírky 3,0 m.

Na výstave nechýbali samozrejme ani stroje od českého výrobcu Farmet - vlajková loď výrobcu s označením Kompaktomat K 800 PS s pracovným záberom 8 m, ktorý je schopný jedným prejazdom dokonale spracovať pôdu do stavu vyžadovaného na sejbu plodín. Kompaktor dopĺňali diskový podmietač Diskomat 6, kombinovaný kyprič Triton 450PS, čo je kombinácia diskového náradia, radličkového náradia a valca a pre menších farmárov určený radličkový dvojradový kyprič Duolent DX 300 N so záberom 3,0 m, ktorý sa predviedol v jednoduchšej výbave s trubkovým valcom.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down