31.05.2018 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Celoslovenských dňoch poľa sa predstaví 200 vystavovateľov

Celkovo 200 vystavovateľov z celého Slovenska sa predstaví na 7. ročníku Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou. Na výmere takmer 31 hektárov a na 742 pokusných políčkach budú môcť návštevníci vidieť 35 druhov poľných plodín jednotlivých odrôd od významných šľachtiteľov a množiteľov odrôd pôsobiacich na Slovensku, informovali organizátori podujatia Združenie agropodnikateľov, družstvo, Dvory nad Žitavou a vydavateľstvo Profi Press, s.r.o.

DVORY NAD ŽITAVOU. Celoštátna prehliadka odrôd poľnohospodárskych plodín, ochrany a výživy rastlín, výstava poľnohospodárskej techniky a hospodárskych zvierat sa uskutoční od 5. do 6. júna.
Odborná i laická verejnosť bude mať možnosť počas dvoch dní vidieť na jednom mieste celoslovensky dostupný sortiment poľnohospodárskych odrôd, moderné spôsoby výživy a ochrany rastlín a tiež najmodernejšiu mechanizáciu. Súčasťou výstavy je odborný a sprievodný program, ako aj bezplatné poradenstvo. Chýbať nebude tradičná súťaž v orbe malotraktormi domácej výroby a veteránmi či súťaž v orbe konským záprahom.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down