23.06.2014 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Gemeri nemajú záujem o zamestnávanie študentov formou brigád

Poľnohospodári na Gemeri nemajú záujem o zamestnávanie študentov formou brigád. Ako pre TASR povedal predseda Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (RPPK) v Rimavskej Sobote František Tóth, dôvodom je najmä vysoká administratívna záťaž pri zamestnaní brigádnika.

RIMAVSKÁ SOBOTA. V poľnohospodárstve v minulosti pracovali stovky študentov, a to najmä počas letných a sezónnych prác. Pomáhali pri zbere, spracovaní či pri uskladnení úrody. Pôdny fond však v súčasnosti už nie je využívaný v takej miere, ako pred niekoľkými desaťročiami.

"Hoci máme efektívnu mechanizáciu, na sezónne práce aj v súčasnosti potrebujeme niekoľkých brigádnikov. Pri ich zamestnávaní však musíme urobiť množstvo administratívnych krokov. Potrebujeme ľudí prihlásiť do sociálnej poisťovne, do zdravotnej poisťovne, na úrady, a pri krátkodobých brigádach je to pre nás mimoriadne veľká záťaž. Dnes je však na úradoch práce množstvo ľudí, tak si radšej vyberieme dospelých, ktorí pracujú vtedy, keď ich potrebujeme, už vedia, čo majú robiť, a hlavne sú to dospelí ľudia a netreba ich do práce naháňať. Podobná situácia je vo všetkých agrárnych podnikoch na Gemeri," skonštatoval F. Tóth.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down