10.11.2020 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na návšteve v novom stredisku Agrokov

AGROKOV, firma pôsobiaca na slovenskom trhu už takmer tri desaťročia, sa tento rok presťahovala do nových priestorov, ktoré zákazníci nájdu na Logistickej ulici v Trnave. Navyše do portfólia Agrokovu pribudli nové značky, ktoré budú s obľubou využívať veľkí aj malí farmári, poľnohospodári, záhradkári a chovatelia. Do nových priestorov zavítala aj naša redakcia, aby sme zmapovali, čo tu na zákazníkov čaká.

Spočiatku sa firma zaoberala najmä predajom traktorov, neskôr rozšírila svoje portfólio o závesnú techniku  českého výrobcu  OPaLL-AGRI, ktoré Agrokov zastupuje  na západnom a strednom Slovensku a tieto stroje nás vítali hneď po príchode do nového strediska spoločnosti.

Česká technika OPaLL-AGRI však nie je jedinou závesovinou v portfóliu firmy. Tieto stroje sú vhodne doplnené tradičnou slovenskou značkou sejačiek Pneusej.

Novinkou, ktorá v portfóliu spoločnosti pribudla tento rok, je slovinsko-rakúska značka návesov, prívesov, rozmetadiel a cisterien Farmtech, ktorá má bohatú históriu od roku 1954 a patrí do skupiny Hirtenberger Group.

V neposlednom rade je potrebné spomenúť mulčovače značky OMARV, pre ktoré získala spoločnosť Agrokov status oficiálneho importéra pre SR. Agrokov taktiež dokáže uspokojiť aj zákazníkov z komunálu strojmi značky AS Motor, ktorá sa zaoberá najmä komunálnou technikou, kosačkami a mulčovačmi.

Dôležitý je servis

Významnú úlohu  vo firme predstavuje najmä servis, predaj strojov , techniky a náhradných dielov. Ten sa každodenne stará o promptný a kvalitný záručný i pozáručný servis strojov. Pre servis je veľmi dôležitý i sklad náhradných dielov. Čo sa týka techniky značky OPaLL-AGRI, na sklade firmy Agrokov nájdeme ich kompletný sortiment.

„Na našom sklade máme kompletný sortiment strojov a náhradných dielov. Ak by mal zákazník záujem zakúpiť si niektorý model pluhu, vieme ho ešte v ten deň obslúžiť z našich skladových zásob. V súčasnej dobe naskladňujeme i vytipované modely návesov značky Farmtech, ako napríklad prívesy a trojstranné sklápače s nosnosťou od 1,5 do 33 ton. Do portfólia strojov Farmtech, ktoré ponúkame patria samozrejme i laminátové a pozinkované cisterny s objemom 6 až 25 m3 a rozmetadlá maštaľného hnoja od malých jednoosových až po veľké trojosové s výtlačným čelom. Cisterny z portfólia Farmtech-u sú vybavené buď klasickými čerpadlami, alebo čerpadlami vhodnými na prácu s agresívnymi látkami,“ uviedol Ing. Miloš Galgóci, vedúci predaja spoločnosti Agrokov.

Farmtech vyrába ročne zhruba tisíc päťsto návesov, pričom šesťdesiat percent produkcie je určenej do Nemecka, Slovinska a Rakúska, zvyšok putuje prakticky do celej Európy. Celá výroba, kde si firma vyrába jednotlivé diely, je lokalizovaná v Slovinsku na jednom mieste, a tak je maximálne zaručený dohľad nad kvalitou spracovania jednotlivých dielov.

Mulčovače talianskej značky OMARV, ktorá pôsobí na trhu viac ako päťdesiat rokov, sú naskladnené podľa sezóny – či už stroje určené na mulčovanie kukurice, alebo na mulčovanie lúk a vinohradov. V portfóliu nájdeme aj sklopné mulčovače od 3,0 až do 9,0 metrov, ako i modely vhodné do komunálu. Ťahané rezačky pre drobných farmárov s vysypávaním do vlečky a rezačky do trojbodového závesu. Medzi špeciálne stroje patria veľké mulčovače so zberom určené pre veľké letiskové plochy. Väčšinu týchto strojov je podľa slov predajcu možné vybaviť podľa špecifikácií zadaných zákazníkom (rôzne pracovné orgány a pre rôzne otáčky vývodového hriadeľa).

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down