30.06.2022 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na podporu startupov a inovatívnych riešení

Spoločnosť BASF, najväčšia chemická spoločnosť na svete a líder v oblasti výskumu a vývoja, opätovne dáva šancu startupom a inovátorom z jedenástich krajín strednej a juhovýchodnej Európy vrátane Slovenska zapojiť sa do súťaže BASF Innovation Hub. Úspešní účastníci sa budú môcť uchádzať o finančnú podporu. Tohtoročná hlavná téma, obnoviteľná energia, sa venuje otázkam súvisiacim so Zelenou dohodou a zameriava sa na riešenie hlavných environmentálnych výziev súčasnosti.

„Úsilie európskych krajín prispieť k zníženiu nepriaznivých vplyvov na životné prostredie je nevyhnutné. Zelená energia zohráva kľúčovú úlohu pri prechode na nízko-uhlíkové hospodárstvo, pretože pochádza z obnoviteľných zdrojov, ako je vietor, voda a slnečné žiarenie. Máme šťastie, že v relatívne blízkej budúcnosti sa môžeme stať prvou klimaticky neutrálnou skupinou krajín. Okrem toho Európska komisia prijala Zelenú dohodu ako balík opatrení na dosiahnutie udržateľného hospodárstva a je našou povinnosťou podporovať riešenia, ktoré umožnia tento posun. Súťaž BASF Innovation Hub je jasný a praktický príklad podpory Zelenej dohody,“ povedal Ivan Staňa, Country Manager spoločnosti BASF Slovensko spol. s r.o.

Prihlášky do súťaže BASF Innovation Hub je možné podávať od dnes do polnoci 16. septembra 2022. V prvom kole vyberie súťažná komisia najlepší projekt pre Českú a Slovenskú republiku. Ocenený projekt spolu s víťazmi z ďalších krajín potom postúpi do finále súťaže BASF Innovation Hub, ktoré sa uskutoční v novembri 2022.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down