14.04.2016 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Salóne piva sa prezentujú malé pivovary s viac ako 300 druhmi piva

Vyše 300 druhov piva z produkcie desiatok malých remeselných pivovarov môžu degustovať návštevníci Salónu piva, ktorý sa začal v bratislavskej Starej tržnici. Popri slovenských pivovarníkoch prišli do hlavného mesta Slovenska aj malí výrobcovia z Čiech, Británie, Chorvátska, Nemecka, Belgicka a mnohých ďalších krajín.

BRATISLAVA. Stalo sa už tradíciou, že minimálne dvakrát do roka sa splnia sny všetkých milovníkov pív z malých remeselných pivovarov, keď sa ich obľúbené známe kúsky, ale i očakávané novinky ocitnú pod jednou strechou na podujatí Salón piva. Aj keď si toto degustačné podujatie vytýčilo za cieľ naučiť konzumentov piva čo-to o jeho príprave, podávaní či možnostiach kombinácií s jedlom, organizátor výstavy Ivan Čižmárik priznáva, že pravidelných návštevníkov tohto podujatia už netreba vzdelávať, čo sa týka pivnej kultúry. Podľa jeho slov na podujatia chodia labužníci, ktorí sú rozhľadení a vyslovene sa tešia na každoročné či sezónne novinky.
      Partnerom podujatia je každoročne aj Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), ktorej členovia sú okrem samotnej asociácie združení aj v hnutí PIVOBRANA založenom na obranu nezávislého slovenského piva.
Podľa predsedu AMNPS Ľubomíra Vanča počet návštevníkov tohto podujatia každý rok stúpa. Členovia asociácie berú Salón piva ako príležitosť na odbornú diskusiu k rôznym otázkam z oblasti pivovarníctva, marketingu a podobne.“
Salón piva je otvorený od 15.00 do 23.00 hod.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down