21.05.2013 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na strojárskom veľtrhu sa prezentuje vyše 400 vystavovateľov

Približne 400 vystavovateľov a spoluvystavovateľov, zastupujúcich ďalších zhruba 200 firiem, sa prezentuje na 20. ročníku Medzinárodného strojárskeho veľtrhu, ktorý sa dnes začal v Nitre.

NITRA. Veľtrh predstavuje najvýznamnejšiu prehliadku strojárskej produkcie na Slovensku, uviedol riaditeľ Agrokomplexu – Výstaviska, š.p. František Ďurkovič. Zúčastnené firmy majú do piatka 24. mája možnosť prezentovať svoje výrobky a porovnať ich s úrovňou domácej i zahraničnej konkurencie. Na ploche vyše 21.000 metrov štvorcových sa predstavujú firmy zo Slovenska i Švajčiarska, z Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Talianska, Francúzska, ale aj z Japonska či Tajwanu. Súčasťou veľtrhu sú sprievodné odborné akcie, ktoré pripravili organizátori spolu s odbornými inštitúciami.

Veľtrh je koncipovaný ako všeobecný strojársky veľtrh. V rámci všeobecnej platformy je rozčlenený do 23 základných komoditných skupín, z ktorých niektoré sú označené ako tematická výstava veľtrhu. V tomto roku je súčasťou veľtrhu šesť tematických výstav, ktoré sa svojím rozsahom zaraďujú medzi najväčšie špecializované výstavy na Slovensku.

Patrí k nim výstava zvárania a technológií pre zváranie Eurowelding, výstava zlievania, hutníctva a metalurgie CAST-EX, výstava plastov pre strojárstvo Chemplast, výstava elektrotechniky, merania a automatizácie EMA, prezentácia výskumných a vývojových pracovísk vysokých škôl a univerzít technického zameraniaTechfórum a výstava výrobcov elektrických prvkov a zariadení Electron.

V rámci veľtrhu sa uskutoční ocenenie prihlásených exponátov do súťaže o ceny Medzinárodného strojárskeho veľtrhu. Ceny sa budú udeľovať aj v rámci tematických výstav Eurowelding, Chemplast, EMA a Techfórum. Zväz strojárskeho priemyslu SR vyhodnotí najlepšie strojárske výrobky vyrobené v roku 2012 na Slovensku a udelí im titul Strojársky výrobok roka 2012. Verejné ocenenie prispeje k propagácii výrobných a predajných aktivít slovenských výrobcov.

V rámci veľtrhu budú vyhodnotené a ocenené aj výrobky prihlásené do súťaže Inovatívny čin roka 2012, ktorú vyhlásilo Ministerstvo hospodárstva SR a agentúra SIEA.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down