14.05.2018 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na valnom zhromaždení odzneli aj výzvy k vnútornej jednote a k dobrej organizovanosti

Novým predsedom Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) sa stal Bc. Emil Macho, generálny riaditeľ Agropodniku Trnava. Na predsedníckej stoličke nahradil doterajšieho predsedu SPPK Milana Semančíka, ktorý na túto funkciu už nekandidoval.

NITRA. Ešte pred voľbami, ktoré sa uskutočnili v popoludňajšej časti rokovania, predniesol správu Predstavenstva SPPK v prvej časti rokovania jej vtedajší predseda M. Semančík. Zosumarizoval v nej prakticky všetky problémy a neduhy, s ktorými sa v uplynulom období borili nielen členovia SPPK, ale prakticky celé poľnohospodársko-potravinárske odvetvie na Slovensku.

Okrem iného sa v správe prihováral za to, aby bol prijatý dlhodobý plán, zameraný na revitalizáciu potravinárskeho odvetia na Slovensku, keďže zastúpenie potravín, vyrobených na Slovensku, na pultoch obchodných systémov v SR už od roku 2013 stagnuje na úrovni 40 percent.

„Pritom až 60 percent z dovážaných potravín tvoria také výrobky, ktoré by sme mohli bez problémov vyprodukovať aj v našich podmienkach,“ podotkol M. Semančík.

Za negatívum a rest z uplynulého obdobia označil doterajší predseda SPPK skutočnosť, že Slovensku chýba spoločná pozícia vlády a agrárnej samosprávy k Spoločnej poľnohospodárskej politike EÚ po roku 2020. Je to o to dôležitejšie, že v rámci SPP EÚ po roku 2020 sa reálne hrá o 400 miliárd eur.

Ľuďom, ktorí budú komoru riadiť v nasledujúcom období, ale vlastne aj celej členskej základni SPPK, v závere svojho vystúpenia odkázal, že SPPK musí byť v nasledujúcom období „vnútorne jednotná a dobre organizovaná“.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down