24.05.2013 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na veľké investície sa teraz necítia

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyhlásila začiatkom mája výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z Programu rozvoja vidieka SR 2007 - 2013 pre opatrenie 1.1 Modernizácia fariem, a to v termíne od 14. 10. do 25. 10. 2013. Indikatívny finančný rámec pre túto výzvu predstavuje zhruba 24,5 milióna eur, pričom výzva je prioritne zameraná na projekty v živočíšnej výrobe. My sme sa obrátili na niektorých poľnohospodárov s otázkou, či uvažujú o zapojení sa do tejto výzvy a podaní projektu na modernizáciu svojej živočíšnej výroby.

Miroslav ŠTEFČEK, predseda PD Ludrová (okres Ružomberok) a predseda RPPK Liptovský Mikuláš:
„Hľadáme možnosti, ako by sme sa mohli do tejto výzvy zapojiť, keďže je zameraná na živočíšnu výrobu, a my sme jeden z tých podnikov, ktorý má silnú práve túto časť poľnohospodárskej výroby. Problém však vidím v nastavení parametrov i bodového hodnotenia."
Peter LELKES, predseda PD Sokolce (okres Komárno):
„Nie sme ešte rozhodnutí, či sa do toho pustíme. Pri poznaní súčasného stavu v živočíšnej výrobe, najmä z pohľadu cien a podpôr, musíme byť veľmi uvážliví a opatrní. Jednoducho dnes nevieme, v akom rozsahu vlastne živočíšnu výrobu v budúcnosti zachováme, a preto musíme veľmi dobre zvážiť každú jednu investíciu do tohto odvetvia."
Pavel PETRÁNEK, Morky Petránek, s. r. o., Čremošné (okres Turčianske Teplice):
„Rozhodli sme sa investovať do nových hál a technológií, čo nám pomôže rozvinúť trh s veľkonočnými morkami, takže by sme sa do tejto výzvy chceli zapojiť. A hoci už sme začali robiť na územnom konaní i stavebnom povolení, tak októbrový termín podávania žiadostí považujem za dosť šibeničný, ale reálny."
Viac sa dočítate v 21. čísle Roľníckych novín

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down