14.03.2013 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na veľtrhu Agrosalón sa predstaví vyše 140 vystavovateľov z 8 krajín

Novinky v oblasti poľnohospodárskej techniky a mechanizácie predstavia vystavovatelia na 4. ročníku medzinárodného veľtrhu Agrosalón. Veľtrh sa uskutoční od 20. do 23. marca v Nitre. Na výstavisku Agrokomplexu sa stretne vyše 140 vystavujúcich firiem zo Slovenska, z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska, Bieloruska a Litvy.

Organizátori výstavy Agrokomplex – Výstavníctvo, š.p. a Združenie výrobcov a predajcov pôdohospodárskej techniky v Slovenskej republike AGRION pripravili pre účastníkov sprievodné podujatia, ktoré budú zamerané na najaktuálnejšie témy v poľnohospodárskom priemysle vrátane praktických ukážok poľnohospodárskej techniky. Vystavené exponáty, ktoré dosahujú parametre svetovej úrovne alebo určujú trend vývoja v danom odbore, budú ocenené Cenou veľtrhu Agrosalón v piatich kategóriách. Súčasťou tohtoročného Agrosalónu sú výstavy Rybárstvo a Poľovníctvo.
      Špecializovaná výstava poľnohospodárskej techniky Agrosalón sa na nitrianskom výstavisku koná v dvojročnej periodicite. Svoju premiéru mala v októbri 2007, predstavilo sa 64 vystavovateľov. Na žiadosť vystavovateľov organizátori v ďalších ročníkoch presunuli výstavu z jesenného termínu na jarný a zvolili obdobie pred začiatkom hlavných sezónnych prác v poľnohospodárstve. Počas minulého ročníka sa v Nitre prezentovala stovka vystavovateľov z piatich krajín, väčšina z nich bola zo zahraničia. Prezident AGRION-u Ján Jech skonštatoval, že to odráža realitu. „Slovenskí výrobcovia sú takmer nuloví. Zostalo ešte zopár menších firiem, ktoré vyrábajú nejaké tie drobnosti, no takmer celá výroba poľnohospodárskych strojov na Slovensku je zlikvidovaná,“ uviedol.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down