27.04.2023 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na veľtrhu Nábytok a bývanie sa prezentuje 410 vystavovateľov z ôsmich krajín

        Nitra 27. apríla (TASR) - Celkovo 410 vystavovateľov z ôsmich krajín sa predstavuje na 31. ročníku veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre. Spolu s ním sa na výstavisku koná aj 25. ročník záhradkárskej výstavy Gardenia. Vystavovatelia zo Slovenska, Španielska, Srbska, z Česka, Rakúska, Poľska, Maďarska a Pakistanu obsadili výstavnú plochu 42.975 štvorcových metrov, informovala Katarína Moravcová z agrokomplexu Národného výstaviska, ktoré je hlavným organizátorom veľtrhu. Výstavy potrvajú do nedele (30. 4.).


        Súčasťou medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, dizajnu a architektúry je 24. ročník výstavy nábytkového a interiérového dizajnu Fórum dizajnu. Tohtoročnou témou je Dizajn v kontexte krízy - Humanita v dizajne. Výberová výstava dizajnérskych projektov a diel sa zameria na aspekty, ktoré robia dizajn ľudským, empatickým, inkluzívnym, starostlivým, užitočným, emocionálnym, zdravým, zmysluplným, sociálne prospešným, ekonomicky prínosným, ekologicky zodpovedným a trvalo udržateľným.
        Humanistický prístup k dizajnu reprezentujú na výstave realizácie od 36 študentov a študentiek a tiež kolektívne projekty zo štyroch vysokých škôl s výučbou dizajnu na Slovensku. Ide o Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, Fakultu architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity, Fakultu umení Technickej univerzity v Košiciach a Drevárskej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene. Výstava je unikátna aj tým, že prezentuje práce, ktoré vznikali počas niekoľkých rokov pandémie a neboli dosiaľ nikde prezentované. Viaceré z projektov sú absolventské práce, ďalšie boli vytvorené priamo pre výstavu.
        Odborný program veľtrhu je zameraný na súčasnú energetickú situáciu a s ňou spojenú potrebu využívania nových energetických systémov, ako sú tepelné čerpadlá, klimatizácie, fotovoltaika.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down