04.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na vlne „revylúcie“

Spoločnosť BASF Slovensko na  11. ročníku Celoslovenských dní poľa v Dolnej Krupej v rámci svojej expozície predstavila „revylučné“ riešenia v ochrane rastlín, v ktorej každoročne prináša inovatívne riešenia posúvajúce úroveň ochrany proti škodlivým činiteľom prostredia v  podmienkach klimatickej zmeny.

CDP 2022

„Celoslovenské dni poľa sme aj tentoraz poňali na vlne "revylúcie", keďže v minulom roku sme na trh uviedli novú účinnú látku zo skupiny azolov - mefentrifluconazole pod obchodným názvom Revysol®. Ide o prvý azol s unikátnou štruktúrou molekuly pre maximalizovanie fungicídnej účinnosti,“ uviedol Ing. Matúš Czakó, manažér spoločnosti BASF. V roku 2022 bola účinná látka Revysol® zaregistrovaná pod značkou Belanty® aj do repy, špeciálnych a ďalších plodín. Navyše spoločnosť BASF na slovenský trh uviedla nové fungicídne moridlo Relenya® s účinnou látkou Revysol® určené na ochranu osiva pšenice ozimnej, tvrdej, špaldovej, jednozrnnej a dvojzrnnej proti mazľavej sneti zakrpatenej a mazľavej sneti pšeničnej.

Potvrdené navýšenie úrod

Zástupca spoločnosti informoval o niekoľkoročných pokusoch na Slovensku, ktoré potvrdili účinnosť technológie ochrany  prípravkami Revycare®+Flexity® Pack a Osiris® Duo Pack: „V prípade ozimnej pšenice ozimnej došlo k zvýšeniu úrody o 0,8 tony, jačmeňa jarného o 0,5 tony a v jačmeni ozimnom o 1 tonu na hektár.“ Ako M. Czakó počas prehliadky pokusu uviedol, z nich priam "revylučným" riešením je produkt Revycare®+Flexity® Pack, ktorý tvoria dva prípravky: Revycare® s účinnými látkami Revysol® a pyraclostrobin, ktoré dopĺňa účinná látka metrafenon v prípravku Flexity®. Vhodný termín pre aplikáciu je od konca odnožovania až do klasenia v dávke 0,9 litra na hektár prípravku Revycare® a 0,3 litra na hektár prípravku Flexity®. Zástupca spoločnosti vyzdvihol preventívny, kuratívny a eradikatívny spôsob účinnosti a široké spektrum účinku proti septorióze pšenice, hrdziam, múčnatke trávovej, chorobám päty stebla, taktiež hnedej, rynchospóriovej a ramuláriovej škvrnitosti jačmeňa. „Flexibilita účinku, nezávislosť na počasí a kontrola chorôb listov a koreňa sú hlavné atribúty produktu Revycare®+Flexity® Pack,“ uviedol M. Czakó. 

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down