25.04.2014 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na výstavisku v Nitre sa uskutoční najväčší veľtrh práce na Slovensku

Na nitrianskom výstavisku Agrokomplex sa opäť stretnú ľudia hľadajúci prácu a zamestnávatelia, ktorí ponúkajú pracovné príležitosti. Štvrtý ročník najväčšieho veľtrhu pracovných príležitostí na Slovensku Veľtrh práce – JobExpo 2014 sa uskutoční v dňoch 29. a 30. apríla tohto roka.

NITRA. Pripravuje ho Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Veľtrh bude spojený so XVI. medzinárodnou burzou práce EuropeanJobDays 2014 a XXII. ročníkom predajnej výstavy výrobkov žiakov Stredných odborných škôl Mladý tvorca. „Na jednom mieste sa stretne 107 slovenských a 16 zahraničných zamestnávateľov s ponukou takmer 13.000 pracovných miest doma i v zahraničí, poskytovatelia neštátnych služieb zamestnanosti a európski partneri verejných služieb zamestnanosti s reálnymi pracovnými miestami,“ informovala Veronika Černá z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.
Jednotlivé subjekty ponúknu okrem pracovných príležitostí aj poradenstvo pre oblasť slovenského a európskeho trhu práce. Vzdelávacie agentúry poskytnú na veľtrhu širokú paletu služieb od poradenstva cez testovania až po hodnotenie osobnosti a mäkkých zručností. Veľtrh JobExpo 2014 nie je určený len pre nezamestnaných, ktorí si hľadajú prácu, ale aj pre generáciu vstupujúcu na trh práce v budúcnosti, alebo chystajúcu sa na prípravu na povolanie, skonštatovala Černá.
JobExpo 2014 a ďalšie sprievodné podujatia sa budú konať v štyroch výstavných pavilónoch na ploche vyše 11.000 štvorcových metrov. Pavilón M1 a M2 bude určený na hľadanie pracovných príležitostí na Slovensku. V pavilóne M2 návštevníci nájdu ponuky na zamestnanie v krajinách EÚ a prezentácie partnerov európskej siete EURES. V pavilóne M3 sa uskutočnia odborné prednášky, testovanie, poradenstvo a ďalšie sprievodné podujatia pre uchádzačov o zamestnanie a pre žiakov stredných škôl. Pavilón M4 bude vyhradený pre žiakov stredných odborných škôl, ktorí budú prezentovať svoje výrobky na predajnej výstave Mladý tvorca.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down