13.01.2014 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Záhorí idú podporiť predaj domácich výrobkov

Podporiť predaj výrobkov od domácich chovateľov a pestovateľov chce portál zahori.sk prostredníctvom novej webovej stránky farmarnazahori.sk. Bude na nej mapa s kontaktmi všetkých farmárov na Záhorí, ktorí o to prejavia záujem.

MORAVSKÝ SV. JÁN. Cieľom je pomôcť producentom na Slovensku predávať produkty priamo spotrebiteľom a konkurovať tak dovážaným potravinám. Jedinou podmienkou je, aby boli z okresov Malacky, Senica alebo Skalica.
"Denne sa stretáme s nízkou kvalitou potravín v našich obchodoch. Často precestujú celú Európu či dokonca svet, aby sa dostali až k nám. Pritom v našom najbližšom okolí máme množstvo malých pestovateľov a chovateľov, ktorí produkujú čerstvé a kvalitné potraviny," uviedol Matej Hajdin, autor myšlienky „mapy farmárov“.
Mapa bude informovať o tom, čo v akej obci a v akom čase farmári ponúkajú. Zapojiť sa do tohto projektu je podľa M. Hajdina  jednoduché, stačí vyplniť formulár na webe.

"Po prekontrolovaní údajov pridáme jednotlivých farmárov na mapu, ktorú verejnosti sprístupníme 3. februára," informoval.

Farmári sa však budú môcť do mapy priebežne prihlásiť aj po tomto termíne. Počas roka bude stránka postupne prinášať reportáže o jednotlivých farmároch, aby ich v krátkosti predstavili celému Záhoriu.

"Verím, že do polroka sa nám podarí vybudovať na internete farmársky trh; tým nielenže podporíme domácich farmárov, ale zároveň si obyvatelia nielen zo Záhoria budú môcť kupovať kvalitné čerstvé potraviny," dodal M. Hajdin.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down