18.09.2012 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na zdravie?

Prípitok Na zdravie! dostal v týchto dňoch trpkú príchuť. Časovaná bomba v podobe smrteľne nebezpečného pančovaného alkoholu pripravila o život viacero ľudí, a ďalším, ak prežijú, hrozia fatálne následky.

Údajne každá piata fľaša s alkoholom v ČR nie je v poriadku. Dôvod je jasný - z falošnej liehoviny majú predajcovia dvojnásobný zisk. Žiaľ, žijeme v dobe, kedy sa pančuje takmer všetko. Počnúc bežnými potravinami až po alkohol. Skúsení falzifikátori dokážu vyrobiť už skoro všetky destiláty tak, že sú na nerozoznanie od originálu. Iróniou však ostáva, že na dne pohárika našli smrť i tí ľudia, ktorí neboli alkoholoví štamgasti. A osudným sa im mohol stať i jeden poldecák. Pohárik s jedovatým metanolom, ktorý obrátil život naruby, a oslavu života zmenil na drámu.
„Tuzemák“ či vodku možno kúpiť bezmála všade -
v stánku s novinami, na benzínovej pumpe, na stanici, v obchodíku pri dome, a to v každom čase; ešte skôr, ako teplý chlieb či rožky. Jedno je preto isté: treba sa vyhýbať lacným a najmä čapovaným alkoholom neznámeho pôvodu. Nakupovať treba iba v preverených obchodoch, nie cez internet. Alebo ešte lepšie - abstinovať. Lebo alkohol je už nielen metlou, ale i
„kosou“ ľudstva...
PATRÍCIA DOLEŠOVÁ

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down