02.08.2022 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na zlepšenie lesných ekosystémov pôjde 9 miliónov eur

      Bratislava 2. augusta (TASR) - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zverejnila od získania trvalej akreditácie v poradí už siedmu výzvu, a to na zlepšenie lesných ekosystémov. Indikatívna výška finančných prostriedkov je 9 miliónov eur.


      Výzva je určená na umelú obnovu a výchovu ochranných lesov a lesov osobitného určenia, najmä podsadbou lesných porastov. Termín na podávanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok je od 1. septembra do 31. októbra 2022. Minimálna výška oprávnených výdavkov je 10.000 eur a maximálna výška 400.000 eur.
      Žiadosti o nenávratný finančný príspevok, vrátane príloh, sa podávajú výlučne elektronicky prostredníctvom formulára zverejneného na portáli Slovensko.sk Príjemcami pomoci sú fyzické a právnické osoby obhospodarujúce lesy vo vlastníctve súkromných vlastníkov a ich združení, obcí a ich združení, cirkvi, ktorej majetok možno podľa vnútroštátneho právneho poriadku považovať za súkromný, pokiaľ ide o jeho správu a nakladanie s ním, ako aj vo vlastníctve štátu.
      Obhospodarovatelia lesa môžu podľa PPA finančné prostriedky použiť na čistenie plôch po ťažbe, spolupôsobenie pri prirodzenej obnove lesa, umelú obnovu lesa podsadbou, umelú obnova lesa na holine, ochranu mladých lesných porastov výžinom buriny, ochranu mladých lesných porastov proti zveri repelentom alebo oplocovaním, ako aj na plecie ruby či prečistky.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down