28.04.2014 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na zmenu pohotovostných zásob bude v rokoch 2015 a 2016 treba 1,13 mil.eur

Na vykonanie zmien v oblasti tvorby pohotovostných zásob (PZ) SR je nutné postupne v nasledujúcich dvoch rokoch vyčleniť finančné prostriedky vo výške 1,13 milióna eur s DPH. Uviedla to Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR v materiáli Návrh tvorby pohotovostných zásob na roky 2015 až 2016, ktorý predložila do medzirezortného pripomienkového konania.

BRATISLAVA. "Na splnenie cieľov v roku 2015 je potrebné obstaraním zabezpečiť mäsové konzervy, krehké plátky, sušené mlieko, pitnú vodu v 1,5-litrovom balení, otvárače konzerv, dojčenské fľaše, prenosné variče, teplákové nohavice a mikiny s kapucňou v celkovej hodnote 227.045 eur s DPH," spresnila správa hmotných rezerv.
V roku 2016 podľa SŠHR treba zabezpečiť zimné bundy s kapucňou, dámske hygienické vložky, detské plienky, kompresory na nafukovacie matrace, sviečky, karimatky, elektrocentrály EC 3kVA, plničky vriec na piesok, prenosné chemické WC a veľkokapacitné stany s príslušenstvom a klimatizačnou jednotkou v celkovej hodnote 902.140 eur s DPH.
Pohotovostné zásoby sú jedným z druhov štátnych hmotných rezerv. Určené sú na okamžitú a bezodplatnú pomoc pri záchrane životov, zdravia a majetku obyvateľstva postihnutého krízovou situáciou, mimoriadnou udalosťou alebo 3. stupňom povodňovej aktivity, na zabezpečenie jeho základných životných potrieb, pre záchranné zložky integrovaného záchranného systému alebo na poskytnutie humanitárnej pomoci.
Použitie PZ pre obyvateľov SR postihnutých krízovou situáciou, mimoriadnou udalosťou, pre zabezpečenie ich základných životných potrieb sa predpokladá v situáciách, keď územná samospráva nie je schopná z rôznych príčin poskytnúť potrebnú pomoc z vlastných zdrojov, a to na obdobie najviac 48 hodín pre 5000 obyvateľov žijúcich na území Slovenskej republiky.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down