08.12.2014 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nadpriemerné teploty i zrážky

Prvý decembrový týždeň sa vyznačoval kontrastným rozložením zrážok. Na krajnom severovýchode Slovenska sa takmer nevyskytli a na juhozápade ich na najexponovanejších miestach bolo približne 5-krát viac ako je normál; v Hurbanove to bolo 56 mm a v Modre - Piesku 55 mm.

BRATISLAVA. Súvislá snehová pokrývka sa do pondelkového rána (8.12.2014) udržala iba v najvyšších horských polohách. Na Štrbskom Plese boli 4 cm, na Chopku 15 cm a na Lomnickom štíte 21 cm. Predovšetkým na východnom Slovensku však boli zrážky v novembri podnormálne a tento trend tam pokračuje aj v decembri.

Aj keď sa v uplynulom týždni v noci a ráno znova rozšírili slabé mrazy,  na túto ročnú dobu je aj naďalej nadnormálne teplo. Napríklad minulý štvrtok dosiahla maximálna denná teplota vzduchu na niektorých miestach vyše 10 °C; najteplejšie bolo v Hurbanove, kde namerali 11,4 °C. Stačí, ak cez deň dlhšie svieti slnko, a hneď sa to priaznivo prejaví na teplote vzduchu. V poslednej novembrovej dekáde a na začiatku decembra trvalo na niektorých miestach na juhu stredného Slovenska obdobie bez slnečného svitu takmer 2 týždne.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

 

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down