Autor
Kategórie:
Nezaradené

Naj horár 2013 pochádza z Rožňavy

Titulom Naj horár 2013 sa môže pýšiť Jozef Heteši z OZ Rožňava, ktorý zvíťazil v konkurencii 90 lesníkov z celého Slovenska. Prvú priečku v súťaži družstiev si odniesol kolektív z OZ Slovenská Ľupča v zložení Ladislav Vajcík, Juraj Piar a Andrej Chválik.

Tento v poradí už 9. ročník celoslovenskej súťaže o najšikovnejšieho lesníka Naj horár 2013 pripravil na Donovaloch š.p. LESY Slovenskej republiky, OZ Slovenská Ľupča. Svojou účasťou podujatie poctili aj prezident Ivan Gašparovič a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek.

Lesníci bojovali v piatich súťažných disciplínach – meranie a odhad objemu dreva, ochrana lesa (montáž feromónového lapača), pestovanie lesa, poľovníctvo, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci a hod obojstrannou sekerou. Okrem zamestnancov podniku LESY SR si svoje schopnosti porovnali aj lesníci z Mestských lesov Brezno, Krupina, Banská Bystrica, Štátnych lesov Tanapu či lesníci z Vojenských lesov a majetkov. Po minuloročnej úspešnej premiére sa súťaže zúčastnili aj ženy – lesníčky z odštepného závodu Levice.

Pre verejnosť boli pripravené mimosúťažné disciplíny, ku ktorým neodmysliteľne patrí obľúbené pitie piva na čas, rozborka a zloženie motorovej píly, streľba zo vzduchovky, hod obojstrannou sekerou či sekanie na presnosť. Strojníci hydraulických nakladačov súťažili v prenášaní bremien na rýchlosť a presnosť.

(MP SR RV)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *