17.05.2019 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najkrajšia expozícia v podaní firmy z Lužianok

Firma Land Technologies s.r.o. z Lužianok vystavila svoju techniku počas veľtrhu Agrosalón 2019 na vnútornej ploche 730 m2, ktorú vhodne dopĺňali i dve vonkajšie plochy so strojmi českého výrobcu, ktorého zastupuje firma na našom trhu od minulého roka. Expozícia firmy zaujala i odbornú komisiu, ktorá ju ocenila ako najkrajšiu expozíciu veľtrhu za originálne architektonické a dizajnové riešenie výstavnej plochy.

V expozícii mohli návštevníci nájsť stroje rôznych značiek. Českú techniku na spracovanie pôdy Farmet tu zastúpilo päť strojov, medzi ktoré patrili diskový podmietač Softer 6 PS, radličkový podmietač Fantom 650 PRO, kombinovaný kyprič Triton 450 a kompaktor Kompaktomat K 600 PS. Do svojej expozície umiestnila firma Land Technologies aj dva sejacie stroje. Jedným z nich bol modulárny sejací stroj Falcon 6 PRO, ktorý je vhodný ako pre použitie pri konvenčnej sejbe, tak aj do minimalizačných technológií. Využiť je ho možné či už po orbe, do mulča, alebo do neobrobenej pôdy.  Umožňuje i súčasnú sejbu dvoch plodín a pásové spracovanie pôdy v systéme Strip –Till. Sejacím strojom do technológie Strip-Till, ale aj ostatných systémov, je i sejačka anglického výrobcu Sumo s označením DTS 6 G&F. „Sejačky Sumo ponúkame ako ďalšiu alternatívu ku konvenčným technológiám. Táto technológia prináša so sebou výhody z hľadiska šetrenia vlahou, úspory pohonných hmôt a napríklad aj menšieho množstva prejazdov po poli. V jednom prejazde vieme touto sejačkou vykonať pásové spracovanie pôdy, prihnojenie, sejbu a utlačenie vrchnej vrstvy pôdy. Jej unikátnou vlastnosťou je schopnosť kopírovať terén s využitím radličkovej výsevnej pätky, pri presnom držaní nastavenej hĺbky.“ uviedol Ing. Jiří Heczko PhD., produktový manažér firmy Land Technologies.

Miesto si našla i vlajková loď

Na výstave nemohla chýbať ani vlajková loď firmy Land Technologies, ktorou sú samohybné postrekovače Agrifac. Tí, ktorí sa prišli pozrieť do pavilónu M2, mali možnosť vidieť samohybný postrekovač Condor,  vybavený nádržou s objemom 5 000 l. Medzi hlavné prednosti patrí najmä systém nastaviteľnej svetlej výšky podvozku, ako i rozchodu kolies. Vďaka týmto vlastnostiam a veľkému pracovnému záberu 36 m sa momentálne jedná o jeden z najpredávajnejších samohybných postrekovačov, ktoré možno využiť i vo vysokých porastoch slnečnice, kukurice a repky. Postrekovač disponuje navyše aj inými vymoženosťami, medzi ktoré jednoznačne patrí systém HighTechAirPlus.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down