29.11.2017 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najkratšia cesta k zákazníkovi

V dňoch 17. a 18. novembra 2017 sa konal XVIII. ročník Dní otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste. Slávnostné otvorenie tohto podujatia sa uskutočnilo v zariadení Hotel Pod Lipou v Modre – Harmónii.

MODRA. Na slávnostnom otvorení sa okrem organizátorov a vinárov zúčastnili vzácni hostia, zástupcovia diplomatických zborov, akreditovaných v Slovenskej republike i skupina turistov z Bulharska.

Organizátori ocenili jubilujúcich vinárov a osobnosti Malokarpatskej vínnej cesty (MVC). Za celoživotný prínos pre vinohradníctvo v Malokarpatskej oblasti a pri príležitosti životného jubilea si ocenenia odniesli Anton Minarovič z Viničného, Štefan Záruba z Vinosadov a František Krajčirovič z Rače. Ocenenie dostal aj výtvarník, grafik a autor viacerých propagačných materiálov pre vinohradníkov a vinárov na MVC  Peter Cpín. Súčasne sa uskutočnila promócia nástenného kalendára na rok 2018, na ktorom sú znázornené nástroje a náradia malokarpatských vinohradníkov.

Pribudli mladí vinári

Počas dvojdňovej ochutnávky vína bolo otvorených 167 pivníc v 38 mestách a obciach malokarpatského regiónu, kde sa prezentovalo 228 vinárov. Najviac vinárov ponúkalo vína už tradične v Modre – v nekorunovanom hlavnom meste vína, kde bolo 33 vinárov. V Svätom Jure bolo otvorených 23 pivníc,  v mestských častiach Bratislavy 19, a v Pezinku otvorilo svoje pivnice 11 vinárov. V malých obciach sa do podujatia najviac vinárov zapojilo  v Šenkviciach: 13, vo Vinosadoch ich bolo 11 a v Limbachu 10 vinárov. Potešiteľná je skutočnosť. že tohto roku nám pribudli ďalší mladí vinári.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down