06.05.2022 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najnovšia séria Massey Ferguson MF 3 ponúka dobrú voľbu pre každý sektor

Spoločnosť Massey Ferguson tento rok oslavuje svoje 175 výročie založenia. Pri tejto príležitosti môžeme očakávať niekoľko zaujímavých noviniek a jednou z nich je uvedenie najnovšej série MF 3 Specialty Series. Tento komplexný nový rad zahŕňa šesť modelov navrhnutých tak, aby poskytovali rozmery, špecifikácie a výkon, ktoré presne zodpovedajú konkrétnym požiadavkám každého farmára.

Nadštandardne vybavené traktory MF 3 Specialty Series poskytujú presne tie správne funkcie pre priamu, pohodlnú obsluhu a optimálny výkon s nízkymi prevádzkovými nákladmi. „Vďaka nášmu úzkemu kontaktu so zákazníkmi a desaťročiam skúseností, hlboko rozumieme týmto špecializovaným segmentom. Tieto znalosti zaisťujú, že naše návrhy spĺňajú konkrétne potreby každého jednotlivého segmentu, vďaka čomu nemusia zákazníci robiť žiadne kompromisy,“ hovorí Jérôme Aubrion, riaditeľ marketingu Massey Ferguson, Európa a Blízky východ.

„Plodiny s vysokou hodnotou, ktoré sa často pestujú v stiesnených priestoroch a v ťažkom teréne, predstavujú pre pestovateľov osobitné výzvy. Traktory MF 3 Specialty Series ponúkajú celý rad funkcií, ktoré sú špeciálne prispôsobené tak, aby spĺňali požiadavky každej situácie pri pestovaní. Zároveň prinášajú obsluhe stroja oveľa väčší komfort a jednoduchosť používania,“ dodáva Aubrion.

Špecialisti pre každý sektor

Séria MF 3 Specialist obsahuje šesť rôznych modelov, pričom nový špičkový motor s výkonom 120 k je dostupný pre všetky varianty okrem modelov MF 3GE a MF 3AL. Celý rad ponúka modely s kabínou alebo platformou, voliteľné prevodovky vrátane novej 30F/15R Eco, ako aj voliteľnú špecifikáciu Essential, alebo Efficient.

MF 3VI – Vineyard – je traktor určený pre použitie v tradičných úzkych vinohradoch. Výrobca ponúka päť modelov od 75 do 120 k, od šírky 1,00 m a s kabínou ako štandard.

MF 3SP – Specialized –  je určený do otvorenejších vinohradov, s mierne širším podvozkom a priestrannejšou kabínou. Päť modelov od 75 do 120 k, od šírky 1,25 m a s kabínou ako štandard.

MF 3FR – Fruit – je určený pre použitie v extenzívnych vinohradoch a ovocných sadoch. Traktor sa vyznačuje širšou prednou nápravou a priestrannejšou kabínou. Päť modelov od 75 do 120 k, od šírky 1,45 m a je k dispozícii s kabínou alebo bez nej.

MF 3WF – Wide Fruit – širší, stabilný traktor, určený na použitie v sadoch, vinohradoch na svahoch a pri chove dobytka. Päť modelov od 75 do 120 k, od šírky 1,70 m je k dispozícii s kabínou, alebo bez.

MF 3GE – Ground Effect – Nízkoprofilový model pre použitie pod stromami, v polytuneloch a vo vinohradoch s korunami, vybavený širšou prednou nápravou pre väčšiu stabilitu. Štyri modely od 75 do 105 k, od šírky 1,40 m v prevedení bez kabíny.

MF 3AL – Alpine – všestranný, silný a stabilný traktor pre použitie v kopcoch a v náročnom teréne. Štyri modely od 75 do 105 k, od šírky 1,70 m, dostupné s nízkoprofilovou kabínou alebo kabínou s rovnou podlahou. Kabína so šírkou 1,40 m prináša kompaktnému a výkonnému MF 3AL funkcie veľkých traktorov.

Verzie Essential a Efficient

Dva balíky špecifikácií a celý rad možností umožňujú majiteľom prispôsobiť svoj traktor MF 3 Specialty tak, aby dosiahli želanú úroveň komfortu, a aby vyhovovali ich plodinám a pracovným operáciám.

Modely v základnej výbave „Essential“ sú vybavené mechanickou prevodovkou, hydraulickým systémom s dvojitým čerpadlom s prietokom 93 l/min a mechanickým ovládaním závesu. To môže byť doplnené o celý rad ďalších možností, vrátane elektrického riadenia závesu (ELC) a prevodovky PowerShuttle a Speedshift.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down