06.05.2013 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najprajnejším regiónom pre malých podnikateľov je Nitriansky kraj

Najprajnejším regiónom pre živnostníkov a mikropodnikateľov s obratom maximálne milión eur ročne prekvapivo nie je Bratislava, ale Nitriansky kraj, nasledovaný Žilinským krajom.

BRATISLAVA. Len v týchto troch regiónoch samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) zostáva na účte na konci mesiaca v priemere vyše 10.000 eur. Ukázal to prieskum Sberbank Slovensko. Banka zhodnotila ich priemerné mesačné zostatky na účtoch a povolenom prečerpaní počas celého roka 2012 na vzorke vyše 10.000 klientov.

Podľa Mária Strešnáka zo Sberbank Slovensko na jednej strane vlani poklesol celkový počet SZČO na Slovensku, no práve v Nitrianskom kraji bol tento pokles relatívne najmenší, čo môže nepriamo vplývať aj na množstvo peňazí na účtoch. Práve Nitra je popri najmenšom úbytku živnostníkov prvá aj v najväčšom náraste počtu obchodných spoločností.

Výsledok Žiliny, ktorá získala druhú priečku medzi top regiónmi pre malý biznis, mohol zase ovplyvniť priaznivý vývoj na trhu práce – práve v tomto kraji totiž vlani rástla zamestnanosť najrýchlejšie. Pri pohľade na profesie už také prekvapenie na prvej priečke nie je. Najviac voľných peňazí na účte majú v priemere poradcovia v IT. Na opačnom konci rebríčka skončili kadernícke a kozmetické služby.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down