08.08.2023 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najväčší nesený zhrňovač na trhu od KUHN-a

Francúzsky výrobca poľnohospodárskej techniky KUHN, usporiadal 6. a 7. júla vo francúzskom Saverne podujatie, ktorého sa zúčastnilo 71 novinárov z dvadsiatich krajín sveta. Prezentované boli novinky naprieč celým výrobným programom, a to ako staticky, tak aj dynamicky. Počas druhého dňa sme mali možnosť vidieť v akcii aj svetový unikát, ktorým je nový, doteraz najväčší nesený obracač na trhu GF 13003. GF 13003 je prvý nesený obracač s pracovnou šírkou 13 m. Je vybavený novými rotormi OPTITEDD.

KUHN bude ponúkať svojim zákazníkom prvý nesený obracač na trhu s pracovnou šírkou 13 m: model GF 13003. Týmto krokom výrobca len ďalej potvrdzuje trend smerom ku zvyšovaniu pracovných záberov vo všetkých oblastiach poľnohospodárskej výroby. Tento obracač je dokonalým kompromisom medzi kompaktným dizajnom 3-bodového neseného stroja a pracovnou šírkou 13 m s 12 rotormi! Jeho dizajn a vlastnosti ho predurčujú na použitie so stredne výkonnými traktormi.

Výnimočná kvalita obracania

Nový nesený obracač KUHN GF 13003 je jednoduchý a efektívny, aby spĺňal štandardy aj tých najnáročnejších zákazníkov. S pracovnou šírkou 13 m a 12 rotormi je pracovný výkon pôsobivý z hľadiska rýchlosti a kvality, čo sme mali možnosť vidieť aj počas predvádzania novinky na poliach pri francúzskom meste Saverne. Nový model GF 13003 pracoval vo svahovitom teréne a napriek tomu preukázal dobré sledovanie kontúr terénu, vďaka čomu nedochádza k vynechávkam, ako aj dokonalé obracanie posekanej rastlinnej hmoty. Pre zhrabovače, ktoré nasledovali po tomto stroji tak nebol problém zo dokonale rozprestretého materiálu vytvárať súmerné riadky, ktoré sa následne ľahko a rovnomerne zberajú lisom.

Dva vonkajšie rotory na pravej strane stroja sa otáčajú pre obracanie na úvratiach pozemku. Táto funkcia nevyžaduje žiadny ďalší hydraulický ventil, pretože je neoddeliteľnou súčasťou kinematiky stroja. Riešenie navyše zabraňuje strate krmovín pri prejazde na susedný pozemok.

Vysokovýkonný stroj pre intenzívne obracanie

Rotor OPTITEDD, ako aj ramená a prsty tohto nového obracača zvyšujú pracovnú kapacitu z hľadiska odolnosti a životnosti pracovných častí. Stroj môže pracovať v najextrémnejších podmienkach (ťažké krmoviny, kamenistá pôda atď.). Podľa výrobcu došlo navyše ku výraznému zníženiu vibrácií, a to vďaka tuhšiemu podvozku. Zástupcovia spoločnosti KUHN navyše počas svojej prezentácie uviedli, že životnosť prstov Heavy-Duty na novom rotore je dvakrát dlhšia ako tomu bolo pri predchádzajúcich modelov, pričom si zachovávajú rovnakú flexibilitu, ako pri predošlých modeloch. Navyše, v základnej výbave firma dodáva aj deflektory rotorov, ktoré obmedzujú hromadenie krmoviny na kolese a stĺpiku.

Jednoduchý na použitie

Nový obracač GF 13003 bol zostrojený s cieľom ľahkého použitia. Má len jednu prevodovku a dva hydraulické ventily pre rôzne funkcie, ako je skladanie/rozkladanie, šikmé nastavenie a polohu otáčania na úvrati. Je jednoduchý a užívateľsky prívetivý, vďaka čomu dokázal francúzsky výrobca eliminovať chyby pri jeho používaní. Mala by si s ním tak poradiť i menej skúsená obsluha, čo je pri takto veľkom pracovnom zábere zohráva veľká pomoc.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down