22.05.2013 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najväčší tabakoví výrobcovia chcú bojovať proti pašeráctvu a falšovaniu

Štyri najväčšie tabakové spoločnosti British American Tobacco, Imperial Tobacco Group, Japan Tobacco International a Philip Morris International založili združenie Digital Coding & Tracking Association (DCTA). To bude presadzovať medzinárodné normy a prostredníctvom digitálnych technológií vládam pomáhať v boji proti pašeráctvu a falšovaniu tovaru, na ktorý sa vzťahujú spotrebné dane. Informovalo o tom dnes DCTA.

 Združenie má pri svojej činnosti čerpať z odborných skúseností priemyslu a využívať ich pri zabezpečovaní ochrany medzinárodných dodávateľských reťazcov. Jeho úlohou bude takisto vyvíjať technológie na rozpoznávanie falošných výrobkov od originálu. Overovať sa má takisto zákonnosť zásielok či dodržiavanie medzinárodných regulačných požiadaviek vrátane protokolu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) o odstránení nezákonného obchodu s tabakovými výrobkami.
      Podľa informácií združenia DCTA predstavuje nelegálny trh na celom svete približne 12 % celkového obchodu s cigaretami. Ročne je tak vyrobených a spotrebovaných asi 660 miliárd nelegálnych cigariet. V prípade alkoholu je podľa združenia situácia rovnako vážna. Odhady hovoria o tom, že približne 30 % spotrebovaného množstva alkoholických nápojov je vyrobených nelegálne.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down