02.01.2015 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najväčším úspechom hydinárov bola vlani Značka kvality SK pre 63 výrobkov

Najväčším úspechom slovenských hydinárov bolo v roku 2014 udelenie Značky kvality SK pre 63 hydinových výrobkov. "To predstavuje záruku kvality a slovenského pôvodu výrobkov našich hydinárov," uviedol pre TASR riaditeľ Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) Daniel Molnár.

 BRATISLAVA.  "Najviac výrobkov so Značkou kvality SK je práve v hydinárskom priemysle. Značka kvality SK predstavuje garanciu najvyššej kvality poľnohospodárskeho a potravinárskeho výrobku a spotrebiteľa informuje, že každý výrobok s týmto logom splnil požiadavky ustanovené zásadami na posudzovanie a udeľovanie značky," spresnil.
      Značka podľa neho zároveň garantuje, že výrobca dodržiava deklarovaný technologický postup a vyššie parametre kvality, čím tieto výrobky jednoznačne odlišuje od podobných produktov na trhu. "To je dôkazom, že výrobky našich spracovateľov hydiny sú vysokokvalitné a s vysokou nutričnou hodnotou," podčiarkol.
      Ďalším úspechom uplynulého roku je podľa Molnára skutočnosť, že žiadna potravinová aféra v Európe nebola spojená so slovenským hydinovým výrobkom. "To je taktiež potvrdením vysokej kvality našich výrobkov a dôkazom účinnej kontroly chovu hydiny a výroby potravín na Slovensku prostredníctvom veterinárnych kontrol, stáleho veterinárneho dozoru a potravinového dozoru," dodal šéf ÚHS.
      Únia hydinárov Slovenska je stavovská dobrovoľná a nepolitická organizácia združujúca slovenských liaharov, chovateľov a spracovateľov hydiny i producentov slepačích vajec. Vznikla v roku 1996 a v súčasnosti má 27 členov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down