14.08.2018 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Najvýkonnejšie traktory NEW HOLLAND

Kĺbové traktory s vysokým výkonom sa v poslednom čase začali rozširovať aj na území Slovenskej republiky. Poľnohospodárske podniky s vysokými výmerami priam prahnú po vysokovýkonných traktoroch, ktoré dokážu pracovať s náradím s veľkými pracovnými zábermi. Spoločnosť NEW HOLLAND ako jeden z najväčších výrobcov traktorov musela reagovať na túto požiadavku a vyvinula traktor s označením T9. S týmto svojím počinom sa v segmente vysokovýkonných traktorov určite nestratí.

Najnovšími prírastkami do radu T9 sú modely s výkonmi od 315 kW do 445 kW. Model traktora New Holland T9.600 AC, ktorý je podľa výrobcu momentálne najvýkonnejším traktorom s CVT prevodovkou. V tomto rade traktorov nájdeme 5 nových modelov vysokovýkonných traktorov. Orientácia zákazníka medzi týmito modelmi je však výrazne zjednodušená, a to vďaka označeniu týchto traktorov. Označenia modelov T9.435, T9.480, T9.530, T9.565, T9.600 totiž zároveň značia i maximálny výkon motora (napríklad T9.435 má výkon 435 k). Zároveň spĺňajú emisné normy Tier 4B. To v NEW HOLLAND - e docielili za pomoci selektívnej katalityckej redukcie HI-eSCR, teda AdBlue. Nádrž na AdBlue vystačí na dve plné nádrže paliva. Rad T9 nie je rozdelený len podľa výkonu. Ďalším hľadiskom rozdielnosti týchto traktorov je ich konštrukcia.

Verzie s kolesami i pásmi

Z tohto hľadiska je možné rozdeliť ich na dve kategórie, a to s úzkym rámom 36" (T9.435, T9.480, T9.530, T9.565) a širokým rámom 44" (T9.600) s možnosťou vybavenia pásovým podvozkom SmartTrack. Okrem toho sú všetky modely dostupné aj v prevedení s kolesami. Čo sa týka výkonu traktorov tohto radu, motory sa vyznačujú prevýšením krútiaceho momentu 40 %. Ak sme už spomínali rozdielne výkony motorov, čo je badať na označení jednotlivých modelov, je jasné, že nepoužívajú rovnaké motory. Srdcom modelu T9.435 je motor Iveco Cursor 9L a ostatné modely sú vybavené motorom Iveco Cursor 13L. Modely T9.600 sú vybavené motorom Iveco Cursor 13 TCD s technológiou Turbo Compound (dvojité turbo). Táto technológia podľa výrobcu umožňuje značnú úsporu paliva na rozdiel od klasických motorov, ktorá sa pohybuje na úrovni 3 %.

Vysokovýkonné traktory sa používajú pri práci so širokozáberovým náradím, pri ktorej neraz pomôže i systém prídavného výkonu Power Management a pridá až 44 kW (v závislosti od modelu traktora).

Traktory T9 je možné vybaviť PowerShift prevodovkou so 16x2 prevodovými stupňami plne radenými pod zaťažením. Taktiež sú vybavené automatickým režimom, ktorý je využívaný pri práci na poli Auto Field a aj režimom Auto Road používaným pri preprave.
Jednou z noviniek, ktorá je použitá v týchto najnovších modeloch je Vario prevodovka AutoCommand. Bezstupňová Vario prevodovka je vyvinutá s cieľom maximalizácie výkonu pri čo najnižšej spotrebe pohonných hmôt. Mechanická účinnosť prevodovky použitej v týchto traktoroch neklesne v celom rozsahu pod 60 %.

 

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 32

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down