22.06.2023 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NAKA zadržala v rámci akcie Tajomník päť podozrivých osôb

        Bratislava 22. júna (TASR) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala počas štvrtkovej akcie s krycím názvom Tajomník päť osôb. Prípad sa týka podozrení zo zneužívania eurofondov a financií zo štátneho rozpočtu. Policajti vykonali prehliadky aj v priestoroch Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR a v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.


        "Podozrenia súvisia so zneužívaním finančných prostriedkov z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu v dispozícii Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR," priblížili policajti na sociálnej sieti. Vykonané boli tri domové prehliadky u podozrivých osôb a päť prehliadok iných priestorov, vrátane obchodnej spoločnosti. "Počas výkonu doposiaľ realizovaných zaisťovacích úkonov nedošlo k zraneniu osôb ani ku škode na majetku," dodali.
        V rámci akcie Tajomník zasahuje NAKA okrem Bratislavy aj v Senci a Hornom Mýte (okres Dunajská Streda). Trestné stíhanie je vedené za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, obzvlášť závažný zločin subvenčného podvodu, obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, zločin vydierania a za prečin porušovania dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy.
        MPRV SR a PPA deklarovali, že orgánom činným v trestnom konaní poskytujú plnú súčinnosť. Úrad špeciálnej prokuratúry vzhľadom na prebiehajúce úkony bližšie informácie neposkytol.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down