08.01.2019 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nápad zameraný na záchranu včiel

Slovensko patrí k špičke v oblasti technológií a dôkazom toho je aj projekt Zachráň včely. Tím na čele s Michalom Matúšom práve inovatívnymi nápadmi pomáha včelárom a zároveň zvyšuje povedomie o tomto ohrozenom živočíšnom druhu.

BRATISLAVA. Vďaka vášni a výnimočnosti sa tomuto tímu podarilo zvíťaziť v slovenskom kole Chivas VENTURE, a tak projekt Zachráň včely môže v globálnom finále zabojovať o podiel z odmeny vo výške jedného milióna amerických dolárov.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že včelí úľ a technologické inovácie nejdú dokopy, opak je pravdou. Technológie totiž pomáhajú včelárom jednoduchšie žiť, ľahšie pracovať so včelami, a ukazujú, ako možno byť ekologickejší. Okrem informačnej hodnoty pre začínajúcich aj ostatných včelárov tak prispievajú aj k ochrane včiel, ktoré samé nie sú schopné prežiť.

„Víťazstvo tohto projektu nám potvrdilo, že daná téma je nesmierne dôležitá. Vždy nás teší, keď medzi slovenskými podnikateľmi vidíme takú vášeň a odhodlanie pomáhať prírode. Pevne verím, že tento projekt zaujme aj v medzinárodnej konkurencii,“ prezradil Matúš Kollár, manažér značky Chivas Regal.

Projekt je už odskúšaný aj v praxi. Sami jeho tvorcovia začali so včelárením, pretože sa nazdávajú, že najlepšie môže pomôcť ten, kto sa týmto veciam rozumie.

„Aktuálne máme 300 včelích rodín, na ktorých testujeme, vyvíjame a vyhodnocujeme našu technológiu," uviedol Michal Matúš, ktorý stojí na čele tímu.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down