25.04.2023 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nápojový koncern Coca-Cola zvýšil zisk v 1. štvrťroku o takmer 12 %

        Atlanta 25. apríla (TASR) - Americký nápojový koncern Coca-Cola oznámil za 1. štvrťrok rast čistého zisku o takmer 12 % a v oblasti upraveného zisku aj tržieb prekonal očakávania trhov. Výsledky spoločnosti podporil pokračujúci dopyt zákazníkov po sýtených nápojoch, napriek tomu, že ceny produktov vzrástli. Informovali o tom agentúra Reuters a portál RTTNews.


        Firma uviedla, že čistý zisk za 1. štvrťrok dosiahol 3,11 miliardy USD (2,83 miliardy eur), čo na akciu predstavuje 72 centov. V rovnakom období minulého roka vykázala spoločnosť čistý zisk 2,78 miliardy USD (64 centov/akcia).
        Bez započítania jednorazových položiek dosiahol upravený zisk firmy Coca-Cola 2,94 miliardy USD. Na akciu to znamená 68 centov. Spoločnosť tak prekonala odhady analytikov, ktorí počítali s upraveným ziskom na akciu na úrovni 64 centov.         
        Aj v oblasti tržieb boli výsledky lepšie, než sa čakalo. Tržby dosiahli 10,98 miliardy USD, čo v medziročnom porovnaní predstavuje zvýšenie o 4,7 %. Analytici pritom očakávali rast tržieb na 10,80 miliardy USD.
        Coca-Cola podobne ako ďalší výrobcovia potravín a nápojov zvýšila ceny svojich produktov po tom, ako jej vzrástli vstupné náklady. Americkej firme toto rozhodnutie uľahčila aj jej pozícia jedného z dominantných hráčov na svetovom trhu sýtených nápojov, ktorú si roky udržuje spolu s konkurenčnou spoločnosťou PepsiCo. Coca-Cola v tejto súvislosti dodala, že objem predaja jej nápojov vzrástol v 1. kvartáli medziročne o 3 %, priemerná cena však zhruba o 11 %.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down