15.08.2013 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nariadenie zredukuje platby farmárom

Znížiť a vylúčiť platby, vyplývajúce z nezrovnalostí zavinených úmyselným konaním a umelo vytvorenými podmienkami, je cieľom nariadenia vlády pripraveného Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

BRATISLAVA. Návrh vládneho nariadenia v tomto týždni prerokovala a schválila vláda SR. Účinnosť by malo nadobudnúť 1. septembra 2013. "Predloženie návrhu nariadenia vlády vyplynulo z potreby praxe, keď zo strany niektorých žiadateľov dochádza k umelo vytvoreným podmienkam a úmyselnému konaniu za účelom poskytnutia neoprávnenej podpory," zdôvodnil rezort pôdohospodárstva.

Úmyselným konaním sa v tomto kontexte, v zmysle platnej legislatívy, podľa MP RV SR rozumie deklarovanie údajov o plochách, počte zvierat a iných podmienkach oprávnenosti na platbu v predkladanej žiadosti s vedomím žiadateľa, že nie je schopný predmetné podmienky dodržať.

Umelým vytvorením podmienok sa v zmysle platnej legislatívy rozumie také konanie žiadateľa, ktorý vyvíja aktívnu činnosť smerujúcu k účelovému vytvoreniu alebo predstieraniu splnenia podmienok, ktoré sú motivované úmyslom získať výhodu, ktorá je v rozpore s cieľmi daného režimu poskytovania podpôr v rámci Programu rozvoja vidieka (PRV) SR na roky 2007 až 2013.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down