01.12.2010 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Naši vinári chcú preraziť v Číne

Slovenské vína pôjdu na čínsky trh. Minulý týždeň došlo k podpisu zmluvy o vytvorení spoločného podniku medzi vinárstvom Chateau Modra a čínskym partnerom Xiangyao, Ltd.

Výsledkom tohto aktu bude založenie nového vinárskeho podniku na území Číny, ktorý bude predávať slovenské vína v 70 miliónovej provincii Hebei a v meste Peking.
Chateau Modra, ako najväčší pestovateľ hrozna na Slovensku, si tak vytvára priestor na podstatné rozšírenie svojich odbytových možností. Kontrakt počíta v úvodnom roku s exportom slovenského vína v objeme 300-tisíc litrov s perspektívou ďalšieho nárastu.
„Čína je veľmi atraktívny trhom, kde spotreba vína rapídne rastie. Pre nás ide o prelomový kontrakt, ktorý zabezpečí stabilný odbyt našej produkcie," uviedol Karol Šebo, predstaviteľ vinárstva Chateau Modra.
Nový vinársky podnik má byť lokalizovaný na riečnom ostrove, pričom v jeho blízkosti sa počíta s vybudovaním voľnoodychového centra s golfovým ihriskom.
„Kultúra pitia alkoholu v Číne je dosť odlišná od toho, čo poznáme v našich zemepisných šírkach. V Číne sa tradične pije formou prípitku, čo znamená vyzvať všetkých k vypitiu pohára alebo vybrať si niekoho zo skupiny a s ním si štrngnúť. Víno je tak spoločenské médium v omnoho väčšej miere než u nás," dodal K. Šebo.
Od uzavretia kontraktu po vybudovanie závodu je však potrebné splniť ešte niekoľko krokov. Čínska strana v súčasnosti vybavuje všetky právne záležitosti okolo vzniku novej spoločnosti. V prípade rýchleho vybavenia všetkých potrebných povolení sa má výstavba nového závodu začať na jar 2011.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down