04.10.2019 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návrh rozpočtu ukáže, ako vážne berú politici pozemkové úpravy

Rozdrobenosť vlastníctva pôdy predstavuje na Slovensku veľký problém. Tridsať rokov od tzv. Nežnej revolúcie a 26 rokov od vzniku SR sa však rozdrobenosťou pôdy nikto reálne a významnejšie nezaoberal.

BRATISLAVA. Uviedol to v Bratislave predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho na konferencii "Ako zjednotiť slovenskú pôdu". Návrh štátneho rozpočtu na rok 2020 podľa neho ukáže, ako politici vážne berú pozemkové úpravy.
"Bolo tu veľa návrhov, upozorňovali sme na tento problém, ale končilo to stále pri peniazoch. Jediným, čo problém rozdrobenosti vyrieši, sú komplexné pozemkové úpravy, ktoré hovoria o komasácii - sceľovaní pôdy a o tom, ako bude vyzerať krajina. Treba na to, podľa môjho názoru a podľa koncepcie, ktorú vláda prijala, 30 miliónov eur zo štátneho rozpočtu plus nejakú eurofondové peniaze. Je to podľa nášho názoru možné najskôr urobiť vo všetkých katastroch na Slovensku za 30 rokov. Táto téma tu bude teda ešte silno rezonovať, bude v tom aj veľa emócií," priblížil.
Prvým lakmusovým (skúšobným) papierikom pre politikov, ako vážne to s pozemkovými úpravcami myslia, bude podľa Macha návrh štátneho rozpočtu pre budúci rok. "Vyhlásenia politikov boli veľmi ambiciózne, to my vítame, ale uvidíme, či v návrhu štátneho rozpočtu bude určených 30 miliónov eur na komplexné pozemkové úpravy pre budúci rok," dodal predseda SPPK.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down