21.02.2023 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Navštívili sme školenie spoločnosti Agroservis

V dňoch 2. – 10. februára sa na nitrianskom výstavisku Agrokoplex uskutočnilo školenie obslúh strojov, organizované spoločnosťou AGROSERVIS spol. s r.o. Po vynútenej pandemickej prestávke sme sa plní chuti zúčastnili podujatia, ktoré na Slovensku nemá obdoby, a ktoré opäť trhalo rekordy v počtoch návštevníkov – tentoraz aj za účasti študentov stredných odborných škôl. Práve tu spoločnosť Agroservis ukázala, ako lídrovi na trhu záleží na vzťahoch s verejnosťou, ako aj na investícii do budúcich generácií.

V úvode podujatia sa slova ujal generálny riaditeľ spoločnosti Agroservis, Ing. Radoslav Jurča, ktorý osobne privítal zúčastnených počas všetkých siedmich dní školenia. Ako uviedol vo svojom príhovore, od 1. januára 2023 došlo najmä z dôvodu zjednodušenia administratívy ku spojeniu firiem AGROSERVIS spol. s r.o., Komárno, Agroservis - Stred s.r.o. a Agroservis - Západ s.r.o. pod jednu spoločnosť AGROSERVIS spol. s r.o. so sídlom v Komárne. „Samozrejme všetky strediská, ako aj pracovníci ostávajú zachované presne v tých lokalitách, na ktoré boli naši zákazníci zvyknutí,“ ozrejmil generálny riaditeľ spoločnosti.

Prvé dva dni spoločnosť zorganizovala školenia pre žiakov stredných odborných škôl a obsluhy rozhadzovačov priemyselných hnojív. Následne počas celého nasledujúceho týždňa firma usporiadala školenia pre obsluhy strojov John Deere, kde mohli všetci zúčastnení načerpať cenné informácie, o ktorých sa dočítate len málokde. Hala M5 bola po troch rokoch rozdelená opäť na štyri stanovištia, na ktorých pracovníci spoločnosti Agroservis odprezentovali zákazníkom a študentom tie najdôležitejšie témy, ktoré by mal každý moderný obslužný pracovník ovládať. V roku 2020 sa školenia zúčastnilo približne 1 400 ľudí, a tento rok došlo opäť k pokoreniu tohto rekordu s počtom takmer 1 700 zúčastnených. Spoločnosť tentoraz vyčlenila jeden deň aj na samostatné školenie pre obsluhy rozhadzovačov priemyselných hnojív KUHN.

Ako pre našu redakciu uviedol obchodný riaditeľ spoločnosti Agroservis, Ing. Martin Kurčík, so školeniami obslúh začínala firma v roku 1997. „Hlavným dôvodom, prečo preškoľujeme obsluhy už viac ako dvadsať rokov je fakt, že chceme aby sa obslužní pracovníci stali profesionálmi, ktorí dokážu svoj stroj využívať čo najefektívnejšie. V minulosti naši zamestnanci cestovali od februára do apríla po celom Slovensku, kde sme pre našich zákazníkov robili viacero menších školení. Z priestorového a časového hľadiska sa však jednalo o veľmi náročné riešenie. Naša firma sa neustále posúva dopredu a tak sme v roku 2020 prišli s myšlienkou spraviť veľké školenie, kde budeme mať k dispozícii všetku techniku a lektorov na jednom mieste. Pozvánky sme rozoslali do všetkých regiónov, kde spoločnosť Agroservis pôsobí a tak sa školenia mohli zúčastniť naši zákazníci od východu po západ. Odozva od zákazníkov bola skvelá, pretože ľudia zabúdajú a technika sa každým rokom ďalej vyvíja. Preto sme aj tematiku tohto školenia koncipovali tak, aby sme zahrnuli starostlivosť o stroje a údržbu.“

Tento rok navyše spoločnosť oslovila osem škôl, ktoré sa zúčastnili tohto školenia. Konkrétne sa jednalo o odborné školy z Moldavy nad Bodvou, Kežmarku, Pruského, Levíc, Topoľčian, Rimavskej Soboty, Galanty a Liptovského Mikuláša, čo dokopy činí cez 200 študentov plus doprevádzajúci  pedagógovia. Študenti, ktorí sa školenia zúčastnili sa budú rozhodovať, či budú pokračovať v štúdiu ďalej, alebo pôjdu do praxe. Možno si vyberú firmu, ktorá sa zaoberá predajom techniky, alebo sa zamestnajú v poľnohospodárskom podniku. Všetkým zúčastneným študentom poskytla spoločnosť Agrosevis kompletný materiál, prezentovaný pracovníkmi na jednotlivých stanovištiach a tak majú tieto cenné informácie k dispozícii pre svoj ďalší rozvoj. Ak pôjdu po štúdiu do praxe, aby vedeli, že ich čaká práca so špičkovými modernými strojmi, ale zároveň aby vedeli, ako sa o tie stroje starať. Ak budú niektorí z nich študovať ďalej a raz budú možno robiť vedúceho pracovníka, ktorý musí takisto ovládať techniku a vypomôcť svojim podriadeným.

„So strednými školami spolupracujeme dlhodobo. Snažíme sa pravidelne navštevovať tieto odborné školy a študentom prednášať o najdôležitejších témach. V rámci duálneho vzdelávania navyše spolupracujeme s vybranými školami, ktoré ku nám svojich žiakov umiestňujú na prax, vďaka čomu opäť len získavajú cenné vedomosti z oblasti poľnohospodárskej techniky,“ konštatuje obchodný riaditeľ spoločnosti.

I keď sa v dnešnej dobre stará o údržbu vo vlastnej réžii čoraz menej podnikov, najmä kvôli zložitosti moderných strojov, vždy sa nájdu nejaké úskalia na ktoré treba upozorniť. V rámci celého Slovenska populácia strojov John Deere skutočne veľká, vďaka čomu disponuje spoločnosť Agroservis veľkým množstvom dát a skúseností o najčastejších chybách pracovníkov a poruchách strojov. A tak sa môže s týmito poznatkami so svojimi zákazníkmi podeliť. Navyše na trhu sú stále nové informačné technológie, o ktorých je dobré informovať.

Viac sa dočítate už zajtra v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down