08.01.2011 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nedocenenie odvetvia sa vypomstí

Nájsť v slovenskom agrorezorte pracovať mladého človeka je podľa slov exministra pôdohospodárstva SR a exposlanca Európskeho parlamentu dnes skôr náhoda.

"Paradoxne totiž ani v regiónoch s vysokou mierou nezamestnanosti nechcú občania v poľnohospodárstve pracovať. Dôvodom je najmä pre veľmi nízka úroveň odmeňovania, ktorá je sotva na úrovni dvoch tretín z priemeru v národnom hospodárstve, ako aj nejasná perspektíva rezortu a celkovo podceňované postavenie rezortu v spoločnosti. Prestárnutosť pracovníkov v rezorte je kritická," uviedol P. Baco pre TASR.

Všeobecné akceptovanie rozvojových princípov agrárnej politiky by podľa neho mohlo priniesť aj zásadný zlom v dnešnej zlej situácii v pracovných silách v agrokomplexe. Konštatoval, že rozvojová revitalizácia rezortu pôdohospodárstva a vidieka rastom bude z roka na rok zložitejšia, postupne až nemožná.

"V období, keď sa hľadajú pre ľudstvo spôsoby, ako zabezpečiť výživu a prostredie pre život ľudí už v neďalekej budúcnosti, je nedocenenie ochrany a podpory agrokomplexu aspoň na úrovni okolitých štátov viac ako riziko, je to hazard," dodal P. Baco.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down