23.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nedostatky sa v septembri zistili pri 181 z 3432 kontrol potravín

        Bratislava 23. októbra (TASR) - Inšpektori veterinárnych a potravinových správ v septembri vykonali 3432 úradných kontrol potravín rastlinného a živočíšneho pôvodu. Úradná kontrola bola vykonaná u 1329 právnych subjektov a 1933 prevádzok. Nedostatky sa zistili pri 181 kontrolách, z uvedeného počtu bolo zistených 704 nedostatkov.


        "Mimo pracovnej doby bolo vykonaných 66 úradných kontrol, počas ktorých inšpektori skontrolovali 51 právnych subjektov a 62 prevádzok, nedostatky boli zistené u 22 maloobchodných prevádzok," uviedla ďalej v pravidelnej správe Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR.
        Najviac nedostatkov pri úradných kontrolách potravín inšpektori identifikovali podľa ŠVPS v hygiene budov a prevádzky, v predaji po dátume spotreby, v hygiene technologického zariadenia, pracovných pomôcok a v označovaní.
        "Za zistené nedostatky počas úradných kontrol inšpektori uložili opatrenia na mieste na odstránenie nedostatkov, blokové pokuty a zistené nedostatky boli riešené aj v správnom konaní," dodala veterinárna správa.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down