23.08.2013 | 05:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Negatívne kampane poškodzujú obe strany, tvrdí poľský minister Kalemba

Poľsko má rovnako ako Slovenská republika záujem zvýšiť bezpečnosť potravín i informovanosť spotrebiteľa. Počas veľtrhu Agrokomplex v Nitre to povedal poľský minister poľnohospodárstva a rozvoja vidieka Stanislaw Kalemba. Poľské potraviny sú podľa S. Kalembu bezpečné a negatívna kampaň proti nim poškodzuje vzájomné vzťahy, navyše neprospieva ani jednej strane.

„Dynamika nášho vývozu potravín na Slovensko sa znížila, ale o niekoľko percent poklesol aj dovoz potravín zo Slovenska do Poľska,“ poznamenal S. Kalemba. Negatívnu kampaň v médiách označil za krátkozrakú cestu. „Každé podozrenie by sme si mali najskôr vysvetliť, potvrdiť aj laboratórne a až potom, ak sa pochybenie potvrdí, dať to do médií,“ konštatoval. Podľa slov S. Kalembu „v Európskej únii funguje dôveryhodný systém, v rámci ktorého smerovalo sedem poľských oznámení na slovenské výrobky a len tri boli podané zo Slovenska na poľské výrobky.“
Stratégiou Poľska v rámci Vyšehradskej štvorky je väčšia spolupráca v rezorte poľnohospodárstva a potravinárstva. „Sme za otvorenú spoluprácu, ako susedia musíme navzájom spolupracovať,“ tvrdí poľský minister poľnohospodárstva.
Podľa jeho slov je potravinársky sektor kľúčovým pre poľskú ekonomiku. „Zaznamenal medziročne 14-percentnú dynamiku rastu exportu, takúto dynamiku nemá žiadne iné odvetvie poľskej ekonomiky.“ Podľa S. Kalembu je Poľsko pripravené zavádzať nové opatrenia a nové aktivity, ktorú povedú k zníženiu nedostatkov v kvalite potravín. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down