23.12.2014 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nemajú dosť zemiakov, museli zmenšiť porcie

Americký reťazec rýchleho občerstvenia McDonald's musel vo svojich prevádzkach v Japonsku dočasne zmenšiť porcie hranolčekov. Dôvodom je vážny nedostatok zemiakov, ktoré reťazec dováža z USA. Informovala o tom agentúra RTTNews.

TOKIO. McDonald's oznámil, že minimálne do začiatku budúceho roka nebude predávať veľké a stredné porcie hranolčekov v Japonsku.

"Dočasne sme upravili našu ponuku, kým nebudú zabezpečené stabilné dodávky zemiakov," uvádza sa vo vyhlásení McDonald's.

Reťazec musel, samozrejme, upraviť aj ceny smerom nadol, keďže porcie jedál sú menšie. To bude mať negatívny vplyv na tržby jeho ázijskej divízie, ktorá mala už v uplynulých kvartáloch problémy s poklesom predaja.

Navyše, podľa predbežných údajov aj globálny obrat reťazca v novembri klesol o 2,2 %, pričom jeho tržby v ázijsko-tichomorskom regióne, na Blízkom východe a v Afrike sa znížili o 4 %.

Za meškajúce či odložené dodávky zemiakov vraj môžu bližšie nešpecifikované problémy s prístavnými robotníkmi na americkom západnom pobreží.

(tasr)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down