16.03.2021 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nemci vlani minuli viac peňazí na víno, pili ho najmä doma

Nemeckí spotrebitelia minuli vlani viac peňazí na víno. Ako vyplýva z údajov analytického intštitútu Nielsen pre Nemecký vinársky inštitút (DWI), tržby predajní s potravinami sa medziročne zvýšili o 8 % a objem predaja o 6 %.

BODENHEIM. Spotrebitelia uprednostnili kvalitné vína, čo sa prejavilo aj na priemernej cene, ktorá stúpla o osem centov na 3,64 eura za liter.
Riaditeľka DWI Monika Reuleová pripísala tento vývoj predovšetkým zatvoreným gastronomickým prevádzkam, v dôsledku čoho ľudia viac pili víno doma. Z prieskumu vyplýva, že 74 % domácností nezmenilo svoje zvyky z hľadiska pitia vína. Každá piata domácnosť (21 %) uviedla, že sa u nich pilo menej vína. Takmer polovica respondentov potvrdila, že konzumácia sa úplne alebo čiastočne presunula do domáceho prostredia.
Súkromní milovníci vína vlani 66 % nákupov vykonali v predajniach s potravinami, 12 % nakupovalo priamo od vinárov. Prostredníctvom internetu kupovalo víno 9 % domácností a rovnaké percento v špecializovaných vinárskych obchodoch.
Ako sa na údaje inštitútu odvoláva agentúra DPA, 45 % tvorili nemecké vína, čo je medziročne o 1 % viac. Talianske vína dosiahli podiel 15 %, francúzske 12 % a španielske 11 %.
U domácností naďalej rastie obľuba ružových vín, ich podiel na celkovom predaji vzrástol z 11 % na 12 %. Trhový podiel bielych vín klesol zo 47 % na 46 % a v prípade červených vín zostal podiel nezmenený na úrovni 42 %. Každé z troch druhov vín z ekologickej výroby zvýšilo svoj podiel o 0,5 % na tri percentá na objeme predaja a na štyri percentá na tržbách.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down