10.06.2020 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nemecko od budúceho týždňa uvoľní reštrikcie pre sezónnych pracovníkov z EÚ

Nemecko od budúceho týždňa uvoľní reštrikcie pre sezónnych pracovníkov, ktorých cieľom bolo spomaliť šírenie nového koronavírusu. Informoval o tom v stredu zdroj z vlády, ktorý nechcel byť menovaný.

BERLÍN. Kabinet kancelárky Angely Merkelovej schválil návrhy ministerky poľnohospodárstva Julie Kloecknerovej, aby sezónni pracovníci zo štátov Európskej únie (EÚ) a schengenského priestoru mohli od 16. júna bez obmedzení opäť vstúpiť na územie Nemecka.
Nemecko pritom predtým stanovilo, že do krajiny môže vstúpiť maximálne 80.000 sezónnych pracovníkov z iných štátov bloku v dôsledku pandémie, ale využilo len menej ako polovicu tejto kvóty.
Vzhľadom na to, že počet nových prípadov koronavírusu klesá a Nemecko ďalej zmierňuje blokády, farmári sa snažia zabezpečiť, aby boli pripravení na zber tohtoročnej úrody.
V minulom roku bolo v nemeckom poľnohospodárstve zamestnaných takmer 300.000 sezónnych pracovníkov z EÚ, najmä z Rumunska a Poľska.
Vláda v Berlíne však bude zároveň od zamestnávateľov vyžadovať zavedenie prísnych hygienických noriem. Vrátane vytvárania stálych tímov od začiatku prác, aby sa znížilo riziko šírenia vírusu. A ak jeden z pracovníkov ochorie, bude musieť byť izolovaný celý tím.
Nové pravidlá sa budú uplatňovať do 31. decembra.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down