27.07.2021 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nemecký FENDT predstavil svoje novinky online

Nemecký výrobca prémiovej značky poľnohospodárske techniky Fendt sa rozhodol neotáľať s predstavením svojich noviniek pre najbližšie obdobie. Prostredníctvom online tlačovej konferencie tak bolo zákazníkom, dílerom a priaznivcom značky umožnené získať informácie o inováciách, ktoré výrobca chystá v segmente traktorov, kombajnov, postrekovačov, či krmovinárskych strojov.

Niektoré z týchto noviniek žiaľ nebudú dostupné na európskom trhu (napríklad taký postrekovač Rogator 900 s príliš širokým rozchodom kolies). Poďme však k novinkám, ktoré by k dispozícii mali byť. Prvou z nich je digitálna platforma FendtONE, ktorá ponúka poľnohospodárom systém, umožňujúci správu údajov pre efektívnejšie hospodárenie. FendtONE pomáha plánovať, organizovať a zaznamenávať používanie strojov zamestnancami, ako aj pracovných objednávok. Systém šetrí čas a zefektívňuje poľné práce a vďaka ponuke funkcií presného poľnohospodárstva šetrí nielen čas obsluhy, ale navyše aj pohonné hmoty.

Uľahčená dokumentácia

Pri práci s aplikátormi hnojív je vhodné živiny zaznamenávať presne podľa ich aplikovaného množstva. Program Fendt Task Doc, aby za vás na stroji dokončil úlohy súvisiace s úlohami. Modely Profi + sa štandardne dodávajú s programom Fendt Task Doc. V systéme FendtONE na počítači môžete naplánovať úlohy a odoslať ich do traktora cez mobilnú sieť. Počas vykonávania pracovnej operácie zhromažďuje Fendt Task Doc agronomické údaje vrátane skutočného množstva aplikovaných látok. Po dokončení pracovnej operácie je možné do údajov nahliadnuť a následne ich použiť pri vytváraní aplikačných, či úrodových máp.

V teréne uľahčuje prácu nová koncepcia palubného ovládania FendtONE. Obsluha si dokáže prispôsobiť displej pomocou rôznych návrhov na 12" termináli na lakťovej opierke a voliteľnom 12" termináli, umiestnenom v strope kabíny. Dva displeje nájdu využitie najmä v podnikoch, ktoré už nabehli na systém presného poľnohospodárstva. Na jednom terminály môžeme mať zobrazenú navigáciu pre použitie s Fendt Variable Rate Control, zatiaľ čo ten druhý zobrazuje funkcie ISOBUS závesného zariadenia. Obsluha tak môže sledovať neustále všetky dostupné funkcie agregovaného stroja. Fendt Variable Rate Control aplikuje semená, hnojivá a pesticídy efektívne a podľa požiadaviek, pričom chráni zdroje a životné prostredie.

Efektívna práca s TIM

Pre ovládanie funkcií traktora a ISOBUS využíva obsluha multifunkčný joystick. Fendt vybavil svoje traktory úplne novým 3L joystickom, na ktorého tlačidlá je možné priradiť až 27 funkcií. Joystick 3L môže byť použitý pre ovládanie všetkých ISOBUS kompatibilných zariadení a v prípade, že agregovaná technika podporuje štandard AUX-N, nie je potrebné inštalovať žiadne externé joysticky.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down