27.05.2019 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nemecký štandard komfortu a produktivity

Nemecký výrobca AMAZONE prináša na trh samohybný postrekovač Pantera 4503 – vynovenú verziu staršieho modelu s množstvom noviniek. Vyznačuje sa najmä novým balíčkom Comfort-Pack 1 a inovatívnym systémom kopírovania terénu.

Srdcom postrekovača Pantera 4503 je osvedčený šesťvalcový motor Deutz s výkonom 162 kW (218 k). Radový vzduchom chladený turbodieselový s optimálnym výkonom sa vyznačuje nízkou spotrebou paliva vďaka inteligentnému ECO režimu riadenia motora. Keďže obsluha nemôže jazdiť neustále len v režime ECO, je k dispozícii samozrejme i režim POWER, ktorý je možné využiť najmä pri práci vo svahovitom teréne. Vďaka nemu si postrekovač hravo poradí i s najstrmšími svahmi. Ako inak, pohonná jednotka postrekovača spĺňa aj najnovšiu emisnú normu Stage V, takže sa pri jeho kúpe nebudete musieť obávať o to, či sa v ňom vďaka európskej legislatíve budete môcť voziť. Amazone sa spolieha na recirkuláciu výfukových plynov s oxidačným katalyzátorom a filtrom pevných častíc. Systém pre úpravu spalín SCR redukuje oxidy dusíka vstrekovaním močoviny. Počas prevádzky stroja je filter pevných častíc v prípade zanesenia automaticky regenerovaný. Postrekovač je vybavený nádržou na močovinu s objemom 20 l, ktorá je umiestnená hneď vedľa palivovej nádrže s objemom 230 l. Spotreba močoviny je na úrovni zhruba 2,5 % spotreby paliva. Nádrž na postrekovú kvapalinu s objemom 4 500 l (4 800 l).

Postrekovač je vybavený systémom nastaviteľného rozchodu náprav od 180 do 240 cm (v závislosti od použitých pneumatík až 260 cm), ktorý využijú najmä službári. Model Pantera disponuje svetlou výškou podvozka  120 cm, ale v prípade, ak pestuje poľnohospodár vyššie porasty (ako sú napríklad slnečnica či repka) ponúka výrobca i model Pantera-H, ktorého svetlá výška je už na úrovni 170 cm. Hydro-pneumatické odpruženie unikátneho tandemového rámu zároveň zabezpečuje vysokú stabilitu stroja aj pri jazde na svahoch.

Kabínu postrekovača spozná zrejme každý mechanizátor. Jedná sa o známu kabínu Claas Vista s vysokým štandardom komfortu, ktorá disponuje napríklad vyhrievanými zrkadlami a automatickou klimatizáciou, čo sú riešenia, ktoré poznáme už z automobilového priemyslu.

Na želanie dostanete aj nadštandardný komfort

Pod krytom na ľavej strane postrekovača nájdeme SmartCenter s indukčnou primiešavacou nádržou a riadiacim panelom, vedľa ktorého sa nachádzajú plniace otvory na čerpanie vody. Používanie balíčka Comfort-Pack 1 na postrekovači Pantera spolu s terminálom TwinTerminal 3.0 robí prácu s novým postrekovačom ešte jednoduchšou a komfortnejšou.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down