17.02.2021 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nemecký trh s biopotravinami počas pandémie výrazne rástol

Nemecký trh s biopotravinami získal počas pandémie nového koronavírusu veľkú podporu. Informovalo o tom v stredu združenie BOeLW pre ekologické výrobky, podľa ktorého pandémia posilnila túžbu po zdravých potravinách vyrábaných ekologickým spôsobom.

NORIMBERG. Z údajov, ktoré boli zverejnené v stredu, vyplýva, že tržby z predaja biopotravín v Nemecku sa v minulom roku zvýšili o vyše 20 % na takmer 15 miliárd eur.
Nemecká ministerka poľnohospodárstva Julia Klöcknerová ocenila tento výsledok vo virtuálnom príspevku na otvorení veľtrhu Biofach, ktorý je označovaný za najväčšie podujatie v oblasti biopotravín na celom svete. Tento rok sa veľtrh koná online.
Podľa Klöcknerovej podiel pôdy využívanej na ekologické poľnohospodárstvo v Nemecku neustále rastie a v súčasnosti predstavuje zhruba 10 %. Cieľom jej ministerstva je dosiahnuť jeho nárast na 20 % do roku 2030.
Približne 1400 vystavovateľov z viac ako 80 krajín sveta sa predstaví na veľtrhu Biofach a "sesterskom" podujatí Vivaness, ktoré je zamerané na organickú kozmetiku.
Organizátori tvrdia, že horúcimi trendmi tohto roku sú náhrady mäsa, potraviny so zníženým alebo žiadnym obsahom cukru, koncepty udržateľných obalov a ekologické kozmetické výrobky vyrobené bez vody.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down