17.08.2015 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nenahraditeľná kombinácia pre zvýšenie zisku

Jedinečný fungicíd s morforegulačným účinkom. Tak možno nazvať prípravok
od spoločnosti Syngenta s obchodným názvom Toprex. Produkt odporúčame
v dávke 0,3 l/ha pre jesennú aplikáciu vo fáze 4–5 pravých listov.

Vstúpili sme do novej obchodnej sezóny s osivom repky olejnej – ozimnej práve v tomto období, kedy sa v plnom prúde zberá. Podniky bilancujú, pričom niektoré i napriek dlhotrvajúcim suchám dosahujú veľmi zaujímavé čísla, a to 3,6 - 3,9 t/ha.  Žiaľ, sú i pestovatelia, ktorých úroda skončila na úrovni 2,0 - 2,5 t/ha.

Popri všetkých povinnostiach je  potrebné hľadieť vpred a zaoberať sa vytvorením podmienok pre budúce úrody. Ošetrenie porastov proti chorobám a vytvorenie podmienok pre dobré prezimovanie už patrí k základným agrotechnickým opatrenia. Repka musí prekonať nepriaznivé podmienky v zime. Je preto potrebné, aby porast do tohto obdobia nastúpil s pevnou koreňovou sústavou, silným koreňovým kŕčkom a zdravou prízemnou ružicou listov tak, aby neprišlo k poškodeniu a tým aj negatívnemu vplyvu na úrodu.

Toprex - jedinečný fungicíd s morforegulačným účinkom. Tak ho možno nazvať. Obsahuje dve účinné látky, navzájom sa dopĺňajú a vytvárajú synergický efekt, prinášajú tak ideálne riešenie pre vašu repku v každej situácii. Pre jesennú aplikáciu vo fáze 4-5 pravých listov je registrovaná dávka 0,3 l/ha.

 

 

 

 

• záruka bezpečného prezimovania

• istá úroda aj za sucha

• zvýšenie ziskovosti

 

Regulácia rastu rastlín popri ochrane proti fómovej hnilobe je na jeseň hlavnou požiadavkou praxe. Toprex zabezpečuje obe na vysokej úrovni. Dokazujú to aj uvedené výsledky z pokusov. Bol sledovaný vplyv Toprexu na výšku rastlín po jeho aplikácii v dvoch rastových fázach v porovnaní s konkurenčnými prípravkami. Toprex pri aplikácii v rastovej fáze BBCH 13 a 15 dosiahol najlepšie výsledky ako v parametre výška rastlín tak i v účinnosti proti fómovej hnilobe.

Toprex, to je istota prezimovania a dobrý štart na jar.

 

Autor: Ing. Ivan Varečka, Syngenta Slovakia s.r.o.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down