03.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nesené rozhadzovače ZA-X a ZA-M s terminálom v kabíne

Nové nesené rozhadzovače priemyselných hnojív Amazone ZA-M 02 a ZA-X 03 je odteraz možné vybaviť terminálom EasySet 2. Táto elektrická riadiaca jednotka umožňuje stroju udržiavať konštantné množstvo rozhadzovaného hnojiva bez ohľadu na pojazdovú rýchlosť. Zároveň ponúka množstvo ďalších ľahko ovládateľných funkcií a možností nastavenia. Oba modely rozhadzovačov sa okrem toho môžu pochváliť novým dizajnom.

Pomocou terminálu EasySet 2 ponúka Amazone cenovo atraktívne riešenie pre automatickú reguláciu rozhadzovaného množstva hnojiva pri rôznych rýchlostiach vpred pre stroje ZA-M a vôbec po prvý raz pre stroje ZA-X. Vďaka systému sa veľkosť otvorov upravuje automatickým nastavením polohy uzávierky tak, aby aplikované množstvo zostávalo rovnaké. To znamená, že operátor nie je nútený udržiavať konštantnú rýchlosť vpred, ale môže zrýchliť alebo spomaliť v závislosti od veľkosti poľa a pôdnych podmienok. Obsluha má na určenie alebo prenos signálu rýchlosti možnosť použiť X-senzor (počítanie impulzov), signálny kábel (prenos rýchlosti traktora) alebo anténu GPS.

EasySet 2 v spojení s elektrickým ovládaním uzávierky má ďalšiu výhodu v tom, že množstvo aplikovaného hnojiva je možné veľmi presne a za pochodu nastaviť, tak aby sa predišlo plytvaniu, a ušetrili sa tým náklady a životné prostredie. Požadovaná dávka sa jednoducho zadá do terminálu v kabíne na kilogram presne a tento údaj sa dá počas procesu rozmetania ľahko zvýšiť alebo znížiť z kabíny na oboch stranách. To platí aj pri rozmetaní na hraniciach pozemku, či pri vodných tokoch.

Vyšší komfort

EasySet 2 nevyžaduje, aby sa obsluha vyznala v ďalšej ponuke Menu. Každé tlačidlo na tomto terminály má totiž iba jednu funkciu a jeho používanie je tak veľmi jednoduché. Týmto spôsobom je možné uzávierky elektricky otvárať a zatvárať z oboch strán alebo z jednej strany. Jednoduché zadanie požadovanej dávky hnojiva do terminálu eliminuje nutnosť opustiť kabínu traktora a vykonať ručné nastavenie rozhadzovača na zadnej časti stroja. Potrebné je iba elektrické napájanie 12 V pre terminál v kabíne, čo znamená, že na rozdiel od ovládania hydraulickej uzávierky, od akýchkoľvek hydraulických pripojení k traktoru je možné upustiť.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down